w

Twórca Terra Luna – Do Kwon poszukiwany przez Interpol

Do Kwon – twórca projektu Terra Luna po upadku projektu został oskarżony o liczne oszustwa finansowe i poważne naruszenia w zakresie zasad i specyfiki działania rynków kapitałowych. Jego paszport został cofnięty i jest poszukiwany przez Interpol, czy międzynarodową organizację policji pomagającą organom ścigania w walce z wszelkimi formami przestępczości.

Twórca Terra Luna poszukiwany przez Interpol

Po upadku projektu Do Kwon postanowił opuścić swój kraj i z Korei południowej podobno miał udać się do Singapuru, co sugerowały niektóre raporty. Wtedy pojawił się nakaz aresztowania go, aby odpowiedział on za naruszenia, których dokonał podczas sprawowania swojej funkcji. Niedawno jednak pojawiły się kolejne doniesienia na temat jego lokalizacji, jakoby miał uciec do Dubaju, a stamtąd gdzieś dalej, w nieustalone dotychczas miejsce.

Jego rodzina oraz kluczowy personel, który odpowiadał na finanse spółki również opuścił kraj. Singapurska policja zaprzecza jednak jego obecności w tym kraju, a sam poszukiwany stwierdził, że nigdzie nie ucieka i współpracuje z władzami w wielu krajach, dlatego nie zamierza się poddać lokalnym organom ścigania.

Po tym wydarzeniu organy poszukiwawcze w Korei Południowej wydały list gończy za Do Kwonem i jest on na liście poszukiwawczej międzynarodowej policji kryminalnej, a od 19 października jego paszport oficjalnie stracił ważność. Organom ścigania pomaga również kilka tysięcy internautów poszkodowanych w upadku projektu Terra Luna i szukają poszlak pozwalających na ustalenie miejsca pobytu uciekiniera. Do najbardziej prawdopodobnych lokalizacji, w których miałby przebywać należy Rosja, Dubaj, Seszele czy Mauritius. Gdy zostanie schwytany z dużym prawdopodobieństwem możemy sądzić, że czeka go długa odsiadka.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

giełda binance

Giełda binance kontynuuje spalanie swoich tokenów BNB

wolumeny transakcyjne w metaverse

Wolumeny transakcyjne w Metaverse pikują 80% w dół, jednak zainteresowanie jest nadal wysokie