w

Wolumeny transakcyjne w Metaverse pikują 80% w dół, jednak zainteresowanie jest nadal wysokie

Jak wynika z ostatniego raportu opublikowanego przez DappRadar, wolumeny transakcyjne w metaverse spadły o ponad 80%.

Jest to jednak powiązane bezpośrednio z ogólną sytuacją na rynku kryptowalut, a także generalnie na rynkach finansowych. Amerykańskie indeksy giełdowe oraz rynek kryptowalut od kilku miesięcy są w jasno widocznym trendzie spadkowym.

Raport DappRadar i wolumeny transakcyjne w metaverse

DappRadar analizuje trendy obecne na rynku kryptowalut poprzez śledzenie liczby unikalnych portfeli, które wchodzą w interakcje z inteligentnymi kontraktami będącymi zazwyczaj częścią zdecentralizowanej aplikacji, określając w ten sposób aktywność na danym łańcuchu bloków.

W raporcie tym metaverse podzielone jest na dwie grupy, jedna z nich to klasyczna odnosząca się do tzw. rozszerzonej rzeczywistości, która wykorzystywana jest w grach i mediach społecznościowych, często przy użyciu technologii VR. Do drugiej grupy zaliczają się projekty blockchainowe, które pozwalają na zdecentralizowany handel dobrami cyfrowymi, a w szczególności NFT (ang. non-fungible tokens).

Mimo spadku wolumenów o wielkości rzędu 80-90% względem poprzednich kwartałów to sumaryczna liczba transakcji pozostała praktycznie taka sama. Możemy zaobserwować tu wahania rzędu 10%, co na tak niewielkim rynku jest względnie małą wartością. Oznacza to, że liczba użytkowników pozostała na mniej-więcej podobnych poziomach, co jest niezwykle dobrym sygnałem dla tych projektów. Spadła jedynie wielkość przetwarzanych transakcji, co wiąże się bezpośrednio z sytuacją jaka ma miejsce ogólnie na rynku walut cyfrowych i wszechobecną bessą.

Do najbardziej spopularyzowanych projektów blockchain opierających się o metaverse należą min. Decentraland czy Sandbox i również na ich przykładzie oceniane były wolumeny transakcyjne w metaverse.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

terra luna

Twórca Terra Luna – Do Kwon poszukiwany przez Interpol

piosenki eda sheerana

Kradł niepublikowane piosenki Eda Sheerana i sprzedawał za BTC – spędzi 1,5 roku w więzieniu