w

Animoca Brands organizuje 2-miliardowy fundusz na rozwój metaverse

Animoca Brands jest to przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania, która założona została w 2014 roku z siedzibą w Hongkongu. Wydają oni darmowe aplikacje i gry, a aktualnie ich głównymi zainteresowaniami jest technologia blockchain oraz rozwój sztucznej inteligencji.

Animoca Brands interesuje się metaverse

Firma planuje przeznaczyć dwa miliardy na inwestycję w rozwój i tworzenie aplikacji oraz gier związanych z branżą metaverse. Dyrektor wykonawczy stwierdził, że nie zgromadzili oni jeszcze w tym celu żadnych środków, ale według współzałożyciela i prezesa wykonawczego Yat Siu – Animoca Brands jest gotowe do uruchomienia ogromnego funduszu o wartości 2 miliardów dolarów. Fundusz ma nazywać się Animoca Capital, a jego głównym celem będzie inwestycja w firmy związane z metaverse.

Mają oni ruszyć od 2023 roku, a pierwszym ich celem będą prawa do cyfrowej własności oraz firm zajmujących się kolejną generacją internetu opartej na decentralizacji, nazywaną także web3. Inwestycje swoim zasięgiem mają objąć praktycznie cały świat, a to gdzie zlokalizowane są firmy nie będzie miało większego znaczenia o ile projekt będzie oparty na solidnych fundamentach.

„Długoterminowym celem dla nas jest stworzenie sposobu, w którym wszyscy będziemy mieli cyfrowe prawa własności. Mam nadzieję, że doprowadzi to również do scenariusza, w którym własność cyfrowa zostanie uznana za własność fizyczną w systemie prawnym”. – twierdzi przedstawiciel firmy

Animoca Brands ugruntowała swoją pozycję jednego z najbardziej znanych inwestorów w NFT, gry blockchain i firmy skupione na metaverse. Inwestowali oni już w takie projekty jak Axie Infinity, OpenSea czy Alien Worlds.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

portfel coinbase

Portfel Coinbase nie będzie dłużej wspierał niektórych altcoinów

włochy

Włochy podatkują zyski kryptowalutowe od 2023 roku