w

Luna spada o 50% po wystawieniu przez sąd nakazu aresztowania CEO projektu

Według doniesień medialnych z Bloomberga mogliśmy dowiedzieć się, że sąd w Korei Południowej wydał nakaz aresztowania CEO projektu Terra Luna – Do Kwona, a także pięciu innych powiązanych z nim osób.

Historia projektu Luna

W pierwszej kolejności pojawiły się informacje na temat wszczęcia kolejnego postępowania wobec Terra Labs, dotyczącego całkowitego załamania się kursu Luny oraz UST i utraty praktycznie 100% wartości.

Po upadku tokena Luny, bardzo szybko powstała nowa kryptowaluta – Luna 2.0, a staremu tokenowi zmieniono nazwę na Luna Classic (LUNC).

Wykres Luna w parze do dolara na czterogodzinnym interwale czasowym
Wykres Luny w parze do dolara na czterogodzinnym interwale czasowym

Nowy token od razu po uruchomieniu sieci kosztował około 25 dolarów, jednak jego kurs równie szybko zaczął spadać. Tym razem kryptowaluta ta nie miała powiązania już z żadnym stablecoinem, a więc spadek na pewnym poziomie zatrzymał się.

W ostatnich dniach kurs Luny ulegał bardzo dużym wahaniom, a jego cena zaledwie w osiem godzin wzrosła od 2 do prawie 8 dolarów, następnie szybko korygując. Ustabilizowała się ona w okolicach 4,4 dolara, po czym dowiedzieliśmy się o wystawieniu nakazu aresztowania CEO projektu – Do Kwona. Informacja ta spowodowała drastyczną korektę i spadek kursu o ponad 50%.

Konsekwencje upadku Luny

Do akcji podobno ma zostać zaangażowany interpol, ponieważ jak mówią plotki – Do Kwon ma aktualnie przebywać na terenie Singapuru, gdzie Koreańskie władze nie mają możliwości bezpośredniej interwencji.

Drugie uruchomione śledztwo ma także pomóc w ustaleniu, czy tokeny stworzone przez Terra Labs możemy klasyfikować jako papiery wartościowe. Upadek projektu Luna pociągnął za sobą także wiele innych firm, które były w posiadaniu ich tokenów oraz wykorzystywały aktywnie ich sieć. Są to np. Voyager, 3AC czy Celsius o którym również sporo pisaliśmy oraz wiele innych, mniejszych projektów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina spada po odczycie inflacji powyżej prognozy w USA

twitter

Twitter chce zmusić Elona Muska w sądzie do zakupu firmy za 44 miliardy dolarów