w

Binance straciło na lunie 1,6 miliarda dolarów. Z inwestycji zostały im trzy tysiące.

Największa giełda kryptowalut Binance – na chwilę przed upadkiem ekosystemu Terra Luna, była jednym z największych posiadaczy kryptowaluty Luna spośród wszystkich inwestorów. Wartość ich aktywów opiewała na kwotę 1,6 miliarda dolarów! W 2018 r. Binance zainwestowało 3 miliony dolarów w Lunę i otrzymali w zamian 15 milionów tokenów. Podczas szczytu cenowego Luny w kwietniu, te tokeny były warte 1,6 miliarda dolarów, powiedział dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao w swoim tweecie. W obecnej cenie Luny tokeny są warte około 2390 dolarów.

Terra luna na binance

Stwierdził on również, że chce, aby w pierwszej kolejności odzyskać pieniądze mieli możliwość inwestorzy detaliczni, a wtedy Binance nie będzie dochodziło roszczeń do zainwestowanych przez siebie milionów i pogodzą się w pełni z utratą tych środków.

Algorytmiczny stablecoin wywodzący się z Terra Labs – UST, który teoretycznie miał być powiązany z ceną dolara amerykańskiego, spadł do ok. 8 centów. W wyniku krachu Luna, czyli kryptowaluta, która miała pomóc stablecoinowi UST utrzymać kurs dolara, również upadła. Luna przeszła z handlu na poziomie około 119 dolarów w zeszłym miesiącu spadła do setnych ułamków cena, a algorytm codziennie drukuje miliardy nowych monet.

Wykres Luna w parze do dolara. (LUNA/USD).
Wykres Luna w parze do dolara. (LUNA/USD).

Binance od lat jest kluczowym zwolennikiem firmy, która stworzyła Luna, Terraform Labs. To ramię inwestycyjne było głównym inwestorem w rundzie finansowania o wartości 32 milionów dolarów w 2018 roku, która według Terraform Labs miała wówczas zbudować „nowoczesny system finansowy na blockchain”. Jednak warto również podkreślić, że binance inwestowało w dziesiątki podobnych projektów i wiele z nich ma się dobrze, a te które upadają tak gwałtownie zdarzają się niezwykle rzadko.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

token nft

Token NFT – Bored Ape Yacht Club omyłkowo sprzedany za 200 dolarów

chiny

Chiny nadal jednymi z wiodących górników bitcoina – zakaz nie przyniósł efektów?