w

Token NFT – Bored Ape Yacht Club omyłkowo sprzedany za 200 dolarów

Token NFT (ang. non-fungible token) jest to specjalnie utworzony za pomocą kryptografii, niewymienialny token, umieszczony w sieci blockchain. Jego główną cechą jest unikalność i brak możliwości stworzenia repliki. Każdy token posiada swój własny hash, który jest niepowtarzalny i nawet, jeśli doszłoby do próby podrobienia go (wykorzystując identyczną grafikę) to będzie on różnił się pod względem kryptograficznym od swojego „oryginału”.

Bored Ape Yacht Club

Tokeny NFT były jednym z najbardziej spopularyzowanych trendów wśród kryptowalut w 2021 roku. Seria tokenów Bored Ape Yacht Club, która zwiera zdjęcia małp i powstała w ilości 10 tys. sztuk jest aktualnie jedną z najdroższych na świecie. W styczniu 2022 roku przebiła ona pod względem ceny minimalnej nawet Cryptopunki, które dotychczas w ujęciu cenowym wiodły prym. Najtańszy token z tej serii kosztuje około 100 etherów.

W ostatnich dniach na platformie Opensea, która służy do handlu tokenami NFT, doszło do nietypowej transakcji. Token NFT, którego rynkowa wartość wyceniana była na przynajmniej 201 tys. dolarów został sprzedany za 200 USD!

Jeśli chodzi o sieć blockchain, to niektóre błędy mogą być bardzo kosztowne dla użytkowników, ponieważ nie ma możliwości cofnięcia transakcji. Token NFT z serii BAYC oznaczony numerem #6462 został sprzedany za 200 dolarów! Dość popularną pomyłką jest to, że użytkownicy przez chwilę myślą, że oferta którą dostali denominowana jest w etherach i tak mogło być również tym razem.

Nieostrożny użytkownik zauważył, że ktoś złożył ofertę „powyżej” wartości rynkowej w ilości 200 etherów, a de facto nie przyjrzał się jednostce, w której została ona złożona i szybko ją zaakceptował. Jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz, zwłaszcza że obydwa portfele były puste, a transakcja zaakceptowana została 3 minuty po jej złożeniu, jednak nie możemy go wykluczyć.

Próba ominięcia podatku – token nft

W drugim scenariuszu, który jest bardziej prawdopodobny i przewidujemy, że właściciel tokena po prostu chce uniknąć płacenia podatku. W zależności od kraju, w którym się rozlicza albo mógł obowiązywać go podatek od wartości tego tokena, albo jego „stratę” będzie próbował rozliczyć na poczet innych zysków uzyskanych w ubiegłym roku z kryptowalut.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs bitcoina poniżej 30 tys. dolarów - co dalej z rynkiem kryptowalut?

Kurs bitcoina poniżej 30 tys. dolarów – co dalej z rynkiem kryptowalut?

binance luna

Binance straciło na lunie 1,6 miliarda dolarów. Z inwestycji zostały im trzy tysiące.