w

Justin Bieber kupił NFT za 500 ETH – token stracił już 90% wartości

NFT’s (ang. non-fungible tokens) są to specjalnie utworzone za pomocą kryptografii, niewymienialne tokeny, umieszczone w sieci blockchain. Ich główną cechą jest unikalność i brak możliwości stworzenia repliki. Każdy token posiada swój własny hash, który jest niepowtarzalny i nawet, jeśli doszłoby do próby podrobienia go (wykorzystując identyczną grafikę) to będzie on różnił się pod względem kryptograficznym od swojego „oryginału”.

Justin Bieber stratny na inwestycji w NFT

Ponad dziesięć miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Justin Bieber postanowił zainwestować w NFT i nabył on tokena z serii Bored Ape Yacht Club o numerze #3001 za zawrotną kwotę 500 etherów, co po historycznym kursie dawało kwotę ponad miliona dolarów.

Token, który został zakupiony przez Justina Biebera ma w serii numer #3001 i wygląda w następujący sposób:

justin bieber
Źródło: OpenSea

Na tę chwilę token ten warty jest około 59 ETH, a wartość dolarowa ethereum jest o wiele niższa, niż 10 miesięcy wstecz (wtedy 1 ether kosztował około 2600 dolarów). Po aktualnym kursie ethera tj. około 1200 dolarów wartość tokena wynosi koło 71 tys. dolarów. Oznacza to, że w przeliczeniu na dolary, jego wartość spadła około 94% od chwili zakupu przez Kanadyjskiego piosenkarza.

Justin Bieber nabył w lutym także drugi token NFT z tej serii za kwotę 470 tys. dolarów, aktualnie jego wartość to około 90 tys. dolarów. Wielu innych celebrytów także podjęło się inwestycji w NFT i również nie wyszli oni na tym zbyt dobrze. Do grupy tej należą między innymi Eminem, Neymar czy Paul Logan. Ostatni z tej listy nabył tokena NFT z serii Azuki za 623 tysiące dolarów, a jego dzisiejsza wartość to koło 10 dolarów.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

portfel online

Upadek FTX. Nadchodzi czas regulacji w świecie kryptowalut. Inwestorzy będą bezpieczni?

upadłość FTX

Czego dowiedzieliśmy się z wniosku o upadłość FTX?