w

Mieszkanie na florydzie wystawione na sprzedaż w formie tokena NFT za 650 tys. dolarów

NFT (ang. non-fungible token) jest to utworzony kryptograficznie, niewymienialny token, który umieszczony został w sieci blockchain. Jego główną cechą jest unikalność i brak możliwości stworzenia repliki. Każdy token posiada swój własny unikalny hash i nawet, jeśli doszłoby do próby podrobienia go, to będzie on różnił się pod względem kryptograficznym od swojego oryginału, przez co łatwo będzie można wykryć podróbkę.

Przeniesienie praw własności za pomocą NFT

Za pomocą tych tokenów możemy zapisać praktycznie wszystko, a w tym wypadku wykorzystane zostały do przeniesienia praw własności mieszkania. I nie, nie mówimy tu o zdjęciu mieszkania w formie ,JPEG, na którym widać obrazek ze zdjęciem mieszkania. Dojdzie do realnego transferu nieruchomości, z wykorzystaniem zdecentralizowanej sieci blockchain i przeniesienia własności.

nft
Mieszkanie, które zostało wystawione na aukcję w formie tokena NFT za 650 tys. dolarów!

Amerykańska firma, która zajmuje się technologią nieruchomości zobligowała się do przerobienia praw własności mieszkania na niewymienialny token NFT. Osoby, które będą chciałby kupić mieszkanie mogą zapłacić za nie przy pomocy kryptowalut. To nie pierwszy taki przypadek, gdy mieszkanie zostaje sprzedane w formie takiego tokena. Firma ta ma już na swoim koncie kilka transakcji, a ostatnia z nich miała miejsce w Kijowie. Osoba, która wygra licytację, zaczynającą się od 650 tys. dolarów otrzyma cyfrowy certyfikat autentyczności, przypominający akt notarialny.


  1. Justin Bieber kupił tokena NFT za ponad milion dolarów
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina powyżej 40 tys. dolarów. Zbliża się przełamanie trendu spadkowego?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebija 44 tys. dolarów! Pierwsze oznaki optymizmu wśród inwestorów?