w

Kurs bitcoina przebija 44 tys. dolarów! Pierwsze oznaki optymizmu wśród inwestorów?

Pierwszy raz od wielu tygodni na rynku kryptowalut wśród inwestorów pojawił się optymizm. W ostatnich dniach kurs bitcoina notuje spore wzrosty i przebił on poziom 44 tys. dolarów kontynuując próbę przełamania trendu spadkowego z ostatnich miesięcy.

Aktualnie pierwszy raz w tym roku kurs bitcoina przekroczył poziom 44 tys. dolarów (175 tys. PLN) i ma realne szanse przełamać trend spadkowy który trwa już od wielu tygodni. Kluczowy w tym procesie okaże się poziom około 50 tys. dolarów (198 tys. PLN), który musiałby zostać przebity, a następnie utrzymany jako wsparcie przy potencjalnych korektach. Jednocześnie zwiększyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 850 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 25 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż o 16%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 45,5 tys. dolarów (181 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 48 punkty, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje teraz neutralność co do dalszej sytuacji rynkowej, i są to wartości o wiele większe, niż jeszcze kilkanaście dni temu. Mimo neutralnego sentymentu, kurs bitcoina przebił już 44 tys. dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty.

Dobrą informacją z ostatnich dni, głównie dla inwestorów z USA jest też fakt, że w amerykańskim IRS (odpowiednik urzędu skarbowego) powstał precedens, na podstawie którego niezrealizowane zyski od kryptowalut, które trzymamy w stakingu, nie są objęte podatkiem od zysków kapitałowych.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 8, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 3100 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 380 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 15 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nft

Mieszkanie na florydzie wystawione na sprzedaż w formie tokena NFT za 650 tys. dolarów

kurs bitcoina

Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 44 tys. dolarów. Stabilizacja przed dalszym wzrostem?