w

Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 44 tys. dolarów. Stabilizacja przed dalszym wzrostem?

kurs bitcoina
kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebił poziom 44 tys. dolarów, a na rynku nadal utrzymuje się optymizm. W ostatnich dniach zanotował on spore wzrosty kontynuując próbę przełamania trendu spadkowego z ostatnich miesięcy.

Aktualnie kurs bitcoina utrzymuje poziom 44 tys. dolarów (173 tys. PLN) i ma realne szanse przełamać trend spadkowy, który trwa już od wielu tygodni. Trzy ostatnie tygodnie zamknęły się na zielono, ale kluczowy w tym procesie okaże się poziom około 50 tys. dolarów (195 tys. PLN), który musiałby zostać przebity, a następnie utrzymany jako wsparcie przy potencjalnych korektach. Jednocześnie na wysokim poziomie utrzymuje się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 838 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 18 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż o 19%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 45,5 tys. dolarów (179 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 50 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje teraz neutralność co do dalszej sytuacji rynkowej, i są to wartości o wiele większe, niż jeszcze kilkanaście dni temu. Mimo neutralnego sentymentu, kurs bitcoina przebił już 44 tys. dolarów i stabilnie utrzymuje się powyżej tej wartości.

Dobrą informacją z ostatnich dni, głównie dla inwestorów z USA jest też fakt, że w amerykańskim IRS (odpowiednik urzędu skarbowego) powstał precedens, na podstawie którego niezrealizowane zyski od kryptowalut, które trzymamy w stakingu, nie są objęte podatkiem od zysków kapitałowych.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 10, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 3200 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 382 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 13 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Co myślisz?

Napisane przez Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebija 44 tys. dolarów! Pierwsze oznaki optymizmu wśród inwestorów?

shiba inu

Shiba Inu notuje 50% wzrostu jeden dzień podczas odbicia na rynku kryptowalut.