w

Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 44 tys. dolarów. Stabilizacja przed dalszym wzrostem?

Kurs bitcoina przebił poziom 44 tys. dolarów, a na rynku nadal utrzymuje się optymizm. W ostatnich dniach zanotował on spore wzrosty kontynuując próbę przełamania trendu spadkowego z ostatnich miesięcy.

Aktualnie kurs bitcoina utrzymuje poziom 44 tys. dolarów (173 tys. PLN) i ma realne szanse przełamać trend spadkowy, który trwa już od wielu tygodni. Trzy ostatnie tygodnie zamknęły się na zielono, ale kluczowy w tym procesie okaże się poziom około 50 tys. dolarów (195 tys. PLN), który musiałby zostać przebity, a następnie utrzymany jako wsparcie przy potencjalnych korektach. Jednocześnie na wysokim poziomie utrzymuje się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 838 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 18 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż o 19%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 45,5 tys. dolarów (179 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 50 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje teraz neutralność co do dalszej sytuacji rynkowej, i są to wartości o wiele większe, niż jeszcze kilkanaście dni temu. Mimo neutralnego sentymentu, kurs bitcoina przebił już 44 tys. dolarów i stabilnie utrzymuje się powyżej tej wartości.

Dobrą informacją z ostatnich dni, głównie dla inwestorów z USA jest też fakt, że w amerykańskim IRS (odpowiednik urzędu skarbowego) powstał precedens, na podstawie którego niezrealizowane zyski od kryptowalut, które trzymamy w stakingu, nie są objęte podatkiem od zysków kapitałowych.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 10, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 3200 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 382 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 13 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebija 44 tys. dolarów! Pierwsze oznaki optymizmu wśród inwestorów?

shiba inu

Shiba Inu notuje 50% wzrostu jeden dzień podczas odbicia na rynku kryptowalut.