w

ApeCoin zapycha sieć ethereum, czym jest nowy projekt twórców NFT – Bored Ape Yacht Club?

Apecoin jest to kryptowaluta, która stworzona została przez deweloperów znanego na całym świecie projektu tokenów NFT – Bored Ape Yacht Club. Jest to aktualnie najbardziej ekskluzywna seria NFT, jaka kiedykolwiek powstała, a najtańszy token wart jest 114 etherów, co po aktualnym kursie daje kwotę około 324 tys. dolarów.

Apecoin – zapchanie sieci ethereum

Deweloperzy Yuga Labs, którzy odpowiadają za utworzenie takich tokenów jak BAYC (Bored Ape Yacht Club) czy MAYC (Mutant Ape Yacht Club) uruchomili ostatnio sprzedaż ziemi w utworzonym przez siebie metaverse, zwanym otherside. Kupno landów było możliwe za pośrednictwem ApeCoina, który jest tokenem ERC-20. Ze względu na niską przepustowość sieci i dużą ilość chętnych do zakupu opłaty transakcyjne urosły do gigantycznych rozmiarów, co spowodowało, że w opłatach transakcyjnych spalono ponad 200 milionów dolarów. Cena ApeCoina po zakończeniu sprzedaży landów spadła z 25 dolarów do niecałych 15 dolarów.

ApeCoin
Wykres Apecoin w parze do dolara.

W oczekiwaniu na przedsprzedaż w metaverse „otherside”, cena kryptowaluty Apecoin wzrosła z niecałych 10 dolarów do prawie 25 dolarów za sztukę, a następnie gwałtownie skorygowała. Inteligentny kontrakt, do którego użytkownicy wpłacali swoje środki nie miał zaimplementowanego żadnego rozwiązania, które pozwalałoby zaoszczędzić gaz. Spotkało się to ze sporą krytyką ze strony użytkowników, ponieważ niepotrzebnie przepłacali oni setki dolarów, aby tylko ich transakcja przeszła w pierwszej kolejności.

Poza tym, istniała również możliwość zaimplementowania multi-transferu, dla użytkowników, którzy kupowali więcej niż jeden land. Byliby w stanie za pomocą jednej opłaty transakcyjnej nabyć kilka landów, co przy mocnym wzroście kosztów transakcyjnych pozwalałoby zaoszczędzić setki lub tysiące dolarów.

ApeCoin pełni funkcję governance tokena, dla projektów rozwijanych przez Yuga Labs. Oznacza to, że posiadacze tej kryptowaluty mogą decydować o przyszłości projektów i brać udział w przyszłych sprzedażach prowadzonych przez organizację.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trudność kopania

Trudność kopania w sieci bitcoina osiąga nowe szczyty

kurs bitcoina

FED podnosi stopy procentowe, kurs bitcoina rośnie i zbliża się do 40 tys. dolarów