w

Justin Bieber kupił tokena NFT za ponad milion dolarów

Jak mogliśmy usłyszeć w ostatnim czasie, znany amerykański artysta – Justin Bieber kupił tokena NFT o wartości 500 etherów, co w przeliczeniu po kursie z dnia zakupu daje kwotę około 1,3 miliona dolarów! Bieber kupił tokena NFT z serii Bored Ape Yacht Club – która jest jedną z najbardziej pożądanych, obok CryptoPunków, serią tokenów NFT.

Tokeny NFT

NFT’s (ang. non-fungible tokens) są to specjalnie utworzone za pomocą kryptografii, niewymienialne tokeny, umieszczone w sieci blockchain. Ich główną cechą jest unikalność i brak możliwości stworzenia repliki. Każdy token posiada swój własny hash, który jest niepowtarzalny i nawet, jeśli doszłoby do próby podrobienia go (wykorzystując identyczną grafikę) to będzie on różnił się pod względem kryptograficznym od swojego „oryginału”.

Token, który został zakupiony przez Justina Biebera ma w serii numer #3001 i wygląda w następujący sposób:

justin bieber
Źródło: OpenSea

Bored Ape Yacht Club

Tokeny NFT były jednym z najbardziej spopularyzowanych trendów wśród kryptowalut w 2021 roku. Seria tokenów Bored Ape Yacht Club, która zwiera zdjęcia małp i powstała w ilości 10 tys. sztuk jest aktualnie jedną z najdroższych na świecie. W styczniu 2022 roku przebiła ona pod względem ceny minimalnej nawet Cryptopunki, które dotychczas w ujęciu cenowym wiodły prym. Najtańszy token z tej serii kosztuje około 100 etherów.

Każdy z 10 tys. tokenów ma swoje unikalne cechy, takie jak nakrycie głowy, mimika twarzy, tło, ubranie i inne. Tokeny te działają w standardzie ERC-721 i powstały na sieci ethereum. Oto kilka z nich:

justin bieber

Seria ta uruchomiona została przez anonimowych programistów, którzy od samego początku posługiwali się pseudonimami, a ich tożsamość do dziś nie jest znana. W przedsprzedaży każdy z tokenów kosztował 0,08 ethera i na początku nie było nimi praktycznie żadnego zainteresowania. Posiadanie tokena daje dostęp do elitarnego klubu, zwanego łazienką, gdzie wejść można tylko za pomocą jednego z dziesięciu tysięcy tokenów. Ponadto tokeny te są bardzo rozpoznawalne w społeczności, przez co wiele osób chciałoby je posiadać, a ze względu na ograniczoną podaż uzyskujemy ogromne bariery wejścia, w postaci wysokiej ceny. Z tego względu sporo osób rozpatruje zakup tokena z tej serii jako inwestycję, co również przyciąga wielu chętnych na zakup.

Innymi znanymi celebrytami, którzy ogłosili że posiadają tokena NFT z tej serii są np. Eminem lub Serena Williams.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

arizona

Arizona – bitcoin legalnym środkiem płatniczym tym stanie?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina – chwilowe odbicie czy odwrócenie trendu?