w

Kurs bitcoina – chwilowe odbicie czy odwrócenie trendu?

kurs bitcoina
kurs bitcoina

Rynek kryptowalut i kurs bitcoina po zeszłotygodniowej kapitulacji rozpoczął się stabilizować.  Jego cena zaliczyła spory dołek i odbiła dopiero od wartości 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN), co oznacza spadek wartości o ponad 50% od swojego ATH (ang. all time high)! Aktualnie jego cena wynosi ok. 38,5 tys. dolarów za sztukę (156 tys. PLN). Jednocześnie zwiększyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 731 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ponad 16 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła o ponad 6%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona około 38 tys. dolarów (154 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on zaledwie 26 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje niepewność i strach, co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo niskiej wartości jest to poziom o 7 punktów wyższy, niż miał miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia, co wskazuje, że nastroje mogą powoli ulegać odwróceniu.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 1, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2740 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 328 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 36 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Co myślisz?

Napisane przez Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

justin bieber

Justin Bieber kupił tokena NFT za ponad milion dolarów

kurs bitcoina

Kurs bitcoina rozpoczyna nowy miesiąc od spadków.