w

Kurs bitcoina – chwilowe odbicie czy odwrócenie trendu?

Rynek kryptowalut i kurs bitcoina po zeszłotygodniowej kapitulacji rozpoczął się stabilizować.  Jego cena zaliczyła spory dołek i odbiła dopiero od wartości 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN), co oznacza spadek wartości o ponad 50% od swojego ATH (ang. all time high)! Aktualnie jego cena wynosi ok. 38,5 tys. dolarów za sztukę (156 tys. PLN). Jednocześnie zwiększyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 731 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ponad 16 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła o ponad 6%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona około 38 tys. dolarów (154 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on zaledwie 26 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje niepewność i strach, co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo niskiej wartości jest to poziom o 7 punktów wyższy, niż miał miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia, co wskazuje, że nastroje mogą powoli ulegać odwróceniu.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 1, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2740 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 328 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 36 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

justin bieber

Justin Bieber kupił tokena NFT za ponad milion dolarów

kurs bitcoina

Kurs bitcoina rozpoczyna nowy miesiąc od spadków.