w

Kurs bitcoina rozpoczyna nowy miesiąc od spadków.

Rynek kryptowalut i kurs bitcoina po styczniowej kapitulacji rozpoczął stabilizację.  Jego cena zaliczyła spory dołek i odbiła dopiero od wartości 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN), co oznacza spadek wartości o ponad 50% od swojego ATH (ang. all time high)!

Aktualnie jego cena wynosi ok. 37 tys. dolarów za sztukę (149 tys. PLN). Jednocześnie zwiększyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 702 miliardy dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 17 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła o niewiele około 1%, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona około 38 tys. dolarów (154 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on zaledwie 20 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje ogromna niepewność i ekstremalny strach, co do dalszej sytuacji rynkowej. Mimo niskiej wartości jest to wyższy poziom, niż miał miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia, co wskazuje, że nastroje mogą powoli ulegać odwróceniu.

Dobrą informacją z ostatnich dni, głównie dla inwestorów z USA jest też fakt, że w amerykańskim IRS (odpowiednik urzędu skarbowego) powstał precedens, na podstawie którego niezrealizowane zyski od kryptowalut, które trzymamy w stakingu, nie są objęte podatkiem od zysków kapitałowych.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 3, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2670 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 318 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 14 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina – chwilowe odbicie czy odwrócenie trendu?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina powyżej 40 tys. dolarów. Zbliża się przełamanie trendu spadkowego?