w

Kurs bitcoina powyżej 40 tys. dolarów. Zbliża się przełamanie trendu spadkowego?

Rynek kryptowalut i kurs bitcoina po styczniowej kapitulacji zaczął się stabilizować.  W pierwszych tygodniach nowego roku bitcoin zaliczył dołek i jego cena odbiła dopiero od wartości 33 tys. dolarów (133,6 tys. PLN), co oznacza spadek wartości o ponad 50% od swojego ATH (ang. all time high)!

Aktualnie pierwszy raz w tym roku kurs bitcoina przekroczył poziom 40 tys. dolarów (159,9 tys. PLN) i ma realne szanse przełamać trend spadkowy który trwa od trzech miesięcy. Jednocześnie zwiększyła się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 788 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 25 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż o 10%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 42 tys. dolarów (167,5 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on zaledwie 33 punkty, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje niepewność i strach, co do dalszej sytuacji rynkowej, ale są to wartości o wiele większe, niż jeszcze kilkanaście dni temu. Mimo utrzymywania się negatywnego sentymentu, kurs bitcoina przełamał opór na poziomie 40 tys. dolarów i kontynuuje dalszy wzrost.

Dobrą informacją z ostatnich dni, głównie dla inwestorów z USA jest też fakt, że w amerykańskim IRS (odpowiednik urzędu skarbowego) powstał precedens, na podstawie którego niezrealizowane zyski od kryptowalut, które trzymamy w stakingu, nie są objęte podatkiem od zysków kapitałowych.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 5, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2670 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 318 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 14 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina rozpoczyna nowy miesiąc od spadków.

nft

Mieszkanie na florydzie wystawione na sprzedaż w formie tokena NFT za 650 tys. dolarów