w

Najpopularniejsze tokeny NFT z serii BAYC notują ogromne spadki wartości

Tokeny NFT były jednym z najbardziej spopularyzowanych trendów wśród kryptowalut jaki miał miejsce w ubiegłym roku. Seria tokenów Bored Ape Yacht Club, która zwiera zdjęcia małp i powstała w ilości 10 tys. sztuk od dłuższego już czasu utrzymuje miano najdroższej na świecie. W styczniu 2022 roku seria przebiła ona pod względem ceny minimalnej nawet Cryptopunki, które dotychczas w ujęciu cenowym wiodły prym. Jeszcze do niedawna najtańszy token NFT z serii BAYC kosztował około 100 etherów.

Załamanie cenowe –  tokeny NFT Bored Ape Yacht Club

O ile jeszcze nie dawno nikt z posiadaczy któregoś z 10 tysięcy tokenów nie chciał sprzedać go za mniej niż 100 etherów, to ostatnio zaczęło się pojawiać wiele ofert, gdzie najniższa z nich wynosi 67 ETH. Użytkownicy platformy boją się, że właściciele serii będą chcieli użyć swoich tokenów w formie zabezpieczenia pożyczek, co może spowodować w przyszłości likwidację pozycji i w konsekwencji masową wyprzedaż tokenów wśród inwestorów.

Gdy dochodzi do kaskadowych likwidacji to cena tokenu jest obniżana aż do chwili, gdy znajdzie się chętny do jego kupna (najczęściej z przygotowaną wcześniej ofertą). Jeśli więc likwidacji ulegnie duża ilość tokenów NFT (na platformie która dopuszcza je jako zabezpieczenie) to mogą zostać one masowo wyprzedawane po zaniżonych cenach, żeby w jak najszybszym tempie pokryć zabezpieczenie dla pożyczkodawcy.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina spada w godzinę o 10%, z rynku znikają setki milionów dolarów

samsung

Samsung planuje uruchomienie giełdy kryptowalut w 2023 roku?