w ,

Kolejne problemy Luny? Terra Labs zostanie ukarane za unikanie podatków

W Południowej Korei obowiązują przepisy, które mówią, że firmy zarejestrowane za granicą są traktowane jako krajowe, jeśli proces podejmowania decyzji i operacje są przeprowadzane z kraju. Tak właśnie było w przypadku Terra Labs, które było decyzyjną firmą w sprawach dotyczących przyszłości projektu Luna i stablecoina UST.

Założyciel Terra Labs i sama spółka z czasem mają kolejne problemy, które mogą całkowicie pogrążyć firmę. Najpierw miały miejsce doniesienia, że zostaną oni przesłuchani przed kongresem w sprawie upadku Luny, a następnie firma znalazła się pod radarem koreańskiej agencji podatkowej. Według doniesień agencja ta ukarała spółkę karą 78 milionów dolarów w związku z zarzutami o uchylanie się od płacenia podatków.

Terra labs unikała płacenia podatków?

W raporcie wyszczególniona została informacja, że Do Kwon był niezadowolony z opodatkowania kryptowalut w tym kraju i od grudnia ubiegłego roku próbował zlikwidować działalność krajową Terra Labs tuż przed niesławnym krachem Luny.

Terraform Labs pierwszy raz znalazło się na radarze organów podatkowych już w czerwcu ubiegłego roku w związku z podejrzeniami o unikanie podatku od osób prawnych i podatku dochodowego. Śledztwo w sprawie Terraform Labs i jego różnych spółek zależnych ujawniło, że firma była zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych oraz w Singapurze.


  1. Binance straciło na lunie 1,6 miliarda dolarów. Z inwestycji zostały im trzy tysiące.
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Terra Luna spada do zera, sieć blockchain wstrzymana, stablecoin UST traci wartość.
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chiny

Chiny nadal jednymi z wiodących górników bitcoina – zakaz nie przyniósł efektów?

tag heuer

Luksusowy producent zegarków ze Szwajcarii – Tag Heuer akceptuje płatności w kryptowalutach