w

Terra Luna spada do zera, sieć blockchain wstrzymana, stablecoin UST traci wartość.

luna
luna

Na twitterze zespół deweloperów Terra Luna ogłosił, że wraz z walidatorami decydują się oni na wstrzymanie działania sieci blockchain tej kryptowaluty, aby zastopować ataki, które ich zdaniem pogrążyły projekt.

Wraz z każdą kolejną godziną, kurs Terra Luna spada o kilkanaście procent. Z poziomu swojego ATH, w okolicach 120 dolarów spadł do wartości poniżej jednego centa i nadal kontynuuje rajd w dół. Spowodowane jest to całkowitym załamaniem się kursu wymiany skorelowanego z Luną stablecoina – UST. W szczytowym dołku kurs UST, który docelowo miał zawsze wynosić 1:1 z dolarem, wynosił 0,03 dolara za sztukę. Aktualna kapitalizacja UST to 1,5 miliarda dolarów, a ilość monet w obiegu to ponad 11 miliardów.

Oznacza to, że aby zapełnić lukę, potrzebny byłby do projektu zatrzyk gotówki rzędu 10 miliardów dolarów, a i to mogłoby być niewystarczające, ze względu na fakt, że inwestorzy całkowicie stracili zaufanie do projektu i po kursie wymiany UST 1:1 szybko pozbyliby się swoich kryptomonet, co znowu mogłoby spowodować kolejny krach. Cały ten proces rozerwania ceny stablecoina UST z dolarem spowodował hiperinflację Luny i dodruk przez algorytm miliardów monet, które rozwodniły całkowicie wartość tej kryptowaluty.

Kurs Terra Luna

Tysiące inwestorów potraciło całe swoje majątki, a tak wielkiego krachu nie doświadczyliśmy od czasów słynnego bitconnecta w 2017 roku, który również okazał się piramidą finansową i zaledwie w ciągu kilku dni jego cena z kilkuset dolarów spadła do zera.

terra luna

Wykres kryptowaluty Terra Luna w parze do dolara.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Co myślisz?

Napisane przez Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

kurs bitcoina

Czy kurs bitcoina utrzyma się powyżej 30 tys. dolarów? Załamanie na rynku kryptowalut

Kurs bitcoina poniżej 30 tys. dolarów – co dalej z rynkiem kryptowalut?