w

Terra Luna spada do zera, sieć blockchain wstrzymana, stablecoin UST traci wartość.

Na twitterze zespół deweloperów Terra Luna ogłosił, że wraz z walidatorami decydują się oni na wstrzymanie działania sieci blockchain tej kryptowaluty, aby zastopować ataki, które ich zdaniem pogrążyły projekt.

Wraz z każdą kolejną godziną, kurs Terra Luna spada o kilkanaście procent. Z poziomu swojego ATH, w okolicach 120 dolarów spadł do wartości poniżej jednego centa i nadal kontynuuje rajd w dół. Spowodowane jest to całkowitym załamaniem się kursu wymiany skorelowanego z Luną stablecoina – UST. W szczytowym dołku kurs UST, który docelowo miał zawsze wynosić 1:1 z dolarem, wynosił 0,03 dolara za sztukę. Aktualna kapitalizacja UST to 1,5 miliarda dolarów, a ilość monet w obiegu to ponad 11 miliardów.

Oznacza to, że aby zapełnić lukę, potrzebny byłby do projektu zatrzyk gotówki rzędu 10 miliardów dolarów, a i to mogłoby być niewystarczające, ze względu na fakt, że inwestorzy całkowicie stracili zaufanie do projektu i po kursie wymiany UST 1:1 szybko pozbyliby się swoich kryptomonet, co znowu mogłoby spowodować kolejny krach. Cały ten proces rozerwania ceny stablecoina UST z dolarem spowodował hiperinflację Luny i dodruk przez algorytm miliardów monet, które rozwodniły całkowicie wartość tej kryptowaluty.

Kurs Terra Luna

Tysiące inwestorów potraciło całe swoje majątki, a tak wielkiego krachu nie doświadczyliśmy od czasów słynnego bitconnecta w 2017 roku, który również okazał się piramidą finansową i zaledwie w ciągu kilku dni jego cena z kilkuset dolarów spadła do zera.

terra luna

Wykres kryptowaluty Terra Luna w parze do dolara.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Czy kurs bitcoina utrzyma się powyżej 30 tys. dolarów? Załamanie na rynku kryptowalut

Kurs bitcoina poniżej 30 tys. dolarów - co dalej z rynkiem kryptowalut?

Kurs bitcoina poniżej 30 tys. dolarów – co dalej z rynkiem kryptowalut?