w

Cristiano Ronaldo uruchamia serię tokenów NFT

Jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych sportowców na świecie – Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo rozpoczął współpracę z giełdą Binance, aby wyemitować serię ekskluzywnych tokenów NFT.

Cristiano Ronaldo emituje razem z binance serię tokenów NFT

Kolekcja promowana przez CR7 będzie dostępna do kupienia w Binance marketplace NFT. Seria ta zapowiedziana została już w czerwcu i w najbliższym czasie trafi do sprzedaży.

Ma ona zostać udostępniona już pod koniec tego tygodnia, co pokryłoby się ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w Katarze, które rozpoczną się 20 listopada. W mistrzostwach tych Cristiano Ronaldo również będzie brał udział i reprezentował swój kraj w Portugalskich barwach.

„Od naszego pierwszego ogłoszenia o przełomowej, wieloletniej współpracy między Binance i CR7 ściśle współpracujemy z Ronaldo, aby stworzyć pierwsze w swoim rodzaju doświadczenie, które na zawsze zmieni branżę NFT” – czytamy na blogu binance

Ronaldo zdobył w swojej karierze pięć złotych piłek, czyli wyróżnienie dla najlepszego piłkarza w danym roku na świecie. Na przestrzeni swojej kariery grał on dla topowych klubów na świecie, takich jak Real Madryt, Juventus Turyn czy Manchester United.

Inne supergwiazdy piłki nożnej również nie pozostają w tyle i wykazują zainteresowanie branżą walut cyfrowych. Lionel Messi podpisał umowę z platformą Socios na kwotę 20 milionów dolarów, zostając dzięki temu ambasadorem firmy. Wiele klubów piłkarskich wyemitowało swoje fanowskie tokeny, które można nabyć za pośrednictwem właśnie tej platformy. Dają one wiele kibicowskich benefitów, w tym także możliwość głosowania na temat niektórych decyzji podejmowanych w danym klubie.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kraken

Giełda Kraken zamraża środki FTX i pokazuje swoje rezerwy

salvador

El Salvador planuje kupować 1 bitcoina dziennie