w

Giełda Kraken zamraża środki FTX i pokazuje swoje rezerwy

Kraken jest to jedna z największych Amerykańskich giełd, która spełnia wymogi regulacyjne wymagane w tym regionie. Pod względem wolumenu nie należy do najczęściej używanych platform handlowych, jednak uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych dla swoich użytkowników.

Kraken zamraża środki FTX

Po spektakularnym upadku FTX i ogłoszeniu bankructwa, które miało miejsce zaledwie kilka dni temu, Kraken po porozumieniu z odpowiednimi organami władzy zdecydował się zamrozić środki należące do FTX, Almeda Research, a także głównych członków należących do kierownictwa firmy, które znajdowały się na ich platformie.

Ponadto opublikowali także dowody rezerw (ang. proof-of-reserves), wraz ze swoimi zobowiązaniami finansowymi, aby udowodnić swoją transparentność względem klientów. Podobnie poczyniła także inna największa Amerykańska giełda – Coinbase. Działania te mają na celu odbudować mocno uszkodzony wizerunek scentralizowanych giełd, który drastycznie ucierpiał w chwili upadku FTX i spowodował masowy odpływ kapitału z tego typu platform. Aktualizacja rezerw i bieżących zobowiązań poprzez audyty ma mieć miejsce regularnie co pół roku.

Były dyrektor generalny firmy – Jesse Powell, krytykował w zeszłym tygodniu bardzo mocno Sama Bank-Friedmana (założyciela FTX). Głównymi zarzutami wobec niego była zbyt duża lekkość w wydawaniu pieniędzy, ogromne dotacje na polityków (na kilka tygodni przed upadkiem giełdy) rzędu 50 milionów dolarów, oraz bardzo drogie reklamy (Superbowl, F1).

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

coinbase

Coinbase zwalnia kolejnych 60 pracowników ze względu na zmniejszone wpływy

cristiano ronaldo

Cristiano Ronaldo uruchamia serię tokenów NFT