w

El Salvador planuje kupować 1 bitcoina dziennie

Od września 2021 roku w Północnoamerykańskim El Salvadorze bitcoin jest akceptowalny jako pełnoprawny środek płatniczy. Można nim płacić praktycznie w każdym sklepie, regulować za jego pomocą zobowiązania podatkowe, a także zwolniony został z podatku od zysków kapitałowych.

Salvador planuje kupować jednego bitcoina dziennie

Mimo gwałtownych spadków rzędu 75% od szczytu bitcoina Salador nadal trzyma się planu i planuje dokupować bitcoina. Modyfikacji jedynie ulega sposób, w jaki będą to robić, ponieważ prezydent kraju – Nayib Bukele poinformował, że od jutra codziennie kupią oni jednego bitcoina.

W odpowiedzi po tym tweetem – znany influencer i założyciel wielu projektów kryptowalutowych Justin Sun stwierdził, że będzie on robił to samo.

Ostatnie zakupy, których dokonał Salvador miały miejsce na początku lipca, gdy kupione zostało 80 bitcoinów za około 19 tys. dolarów od sztuki. Mimo trudnej sytuacji rynkowej twardo trzymają się oni swojej polityki, która bazuje na inwestycji w kryptowaluty. Zaledwie miesiąc temu mogli oni świętować pierwszą rocznicę uznania bitcoina za pełnoprawny środek płatniczy na terenie państwa. Aktualnie w ich posiadaniu jest około 2381 bitcoinów, jednak spora część z nich została zakupiona w chwili, gdy kurs bitcoina wynosił około 40 tys. dolarów. Jeśli jednak będą kontynuować politykę uśredniania cen, to z dużym prawdopodobieństwem w perspektywie następnych lat bez problemu odzyskają zainwestowany kapitał.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cristiano ronaldo

Cristiano Ronaldo uruchamia serię tokenów NFT

portfel online

Upadek FTX. Nadchodzi czas regulacji w świecie kryptowalut. Inwestorzy będą bezpieczni?