w

El Salvador w dołku dokupuje kolejne 80 sztuk bitcoina

Od września ubiegłego roku w Salvadorze bitcoin jest akceptowalny jako pełnoprawny środek płatniczy. Można nim płacić praktycznie w każdym sklepie, regulować za jego pomocą zobowiązania podatkowe, a także zwolniony został z podatku od zysków kapitałowych. Drugim środkiem płatniczym wykorzystywanym w Salwadorze oprócz bitcoina jest amerykański dolar.

El Salvador dokupuje kolejne bitcoiny

Podczas korekty która sprowadziła kurs bitcoina w okolice 19 tys. dolarów, prezydent Salvadoru – Nayib Bukele postanowił wykorzystać tę okazję i zwiększył bitcoinowe rezerwy kraju do 2381 sztuk BTC.

Kraj wydał więc około 1,5 miliona dolarów na tę inwestycję po raz kolejny uśredniając cenę zakupu. Podczas każdego gwałtownego spadku cen pojawia się informacja o tym, że kraj ten powiększa swoje rezerwy mocno wierząc w przyszłość walut cyfrowych.

Proces zakupu i uśredniania ceny przez Salvador trwa już dość długo, jednak zaczął się on razem z cyklem wzrostowym tej kryptowaluty i spora część z nich zakupiona została po kursie powyżej 40 tys. dolara za sztukę. Skutkuje to tym, że gdyby Salwador musiał zrealizować w tej chwili swoją inwestycję byliby oni na minusie około 60 milionów dolarów. Jednak bitcoin stanowi zaledwie ułamek „portfolio” inwestycyjnego tego kraju, więc jak twierdzą władze nie ma żadnego ryzyka związanego z brakiem płynności finansowej z powodu inwestycji w kryptowaluty.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Cristiano Ronaldo wyemituje serię tokenów NFT?
  4. Most harmony shackowany, skradziono 100 milionów dolarów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

etf

SEC odrzucił wniosek Grayscale o utworzenie ETF opartego o bitcoina

harmony

Śledztwo w sprawie harmony – grupa hakerów z Północnej Korei podejrzana o atak na projekt