w

Jak Twitter zwiększył zasięgi Muskowi

Media znalazły dowody na to, że właściciel Twittera, Elon Musk, nakazał inżynierom zmianę algorytmu wyświetlania jego tweetów w celu zwiększenia zasięgu.

Poinformowało o tym The Verge, powołując się własne źródła.

Musk opublikował ostatnio tweet związany z Super Bowl. Jednak miał on mniej wyświetleń niż tweet prezydenta Bidena. Tweet szefa Twittera obejrzało około 9,1 miliona użytkowników (później go usunął), a tweet Bidena obejrzało 29 milionów.

Do tego stopnia zirytowało to Muska, że samego tweeta skasował i (według doniesień portalu  Platformer) kazał swojemu kuzynowi zorganizować pilne spotkanie z inżynierami z Twittera z którymi przedyskutował kwestie dotyczące zasięgu i zaangażowania na platformie, które należy jak najszybciej poprawić.

Publikacja podaje, że wcześniej Elon Musk był bardzo zainteresowany zasięgiem swoich tweetów i nawet zwolnił jednego z głównych inżynierów Twittera za sugestię, że mniej osób widzi jego tweety z powodu malejącego zasięgu.

Zespół 80 osób pracował nad tym, by ustalić, dlaczego tweety Muska są widoczne dla niewielu użytkowników, a jednym z wyjaśnień było to, że zasięg spadł, ponieważ miliarder został niedawno zablokowany i uciszony przez wielu użytkowników Twittera.

Tego samego dnia, problem został „rozwiązany” poprzez wzmocnienie zawartości Muska w algorytmie rankingu tweetów, gwarantując jego tweetom wyższą pozycję w rankingu niż jakikolwiek inny użytkownik sieci.

Te zmiany pozwoliły tweetom Muska na osiągnięcie większego zasięgu i na to, aby były one widoczne dla większej liczby użytkowników, w tym nawet dla osób, które go nie subskrybują. Zmiany te pozwoliły również na uniknięcie ograniczeń w ustawieniach kanałów, które zazwyczaj uniemożliwiają treściom jednego użytkownika tak duże zapełnianie karty „Dla Ciebie”.

Według jednego ze źródeł, po zmianach tweety Muska zaczęły być widoczne dla 90% jego obserwujących.

Sam Musk opublikował żenujący / humorystyczny tweet na ten temat:

 


  1. Blockchain w faktoringu: skrócenie procesu weryfikacji z dwóch tygodni do jednego dnia
  2. Crypto.com przelało omyłkowo klientce 10,5 miliona dolarów – postanowiła, że kupi za to willę
  3. Giełda Coinbase straciła ponad miliard dolarów w ostatnim kwartale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blockchain w faktoringu: skrócenie procesu weryfikacji z dwóch tygodni do jednego dnia

płatności Litecoin wzrosły

Według raportu BitPay płatności Litecoin zyskują na popularności. Czy to oznacza, że warto zainwestować w tę kryptowalutę?