w

Według raportu BitPay płatności Litecoin zyskują na popularności. Czy to oznacza, że warto zainwestować w tę kryptowalutę?

Według raportu BitPay płatności Litecoin wzrosły w ostatnim czasie niemal dwukrotnie. Z pomocą tej kryptowaluty kupowane są przede wszystkim gry wideo, elektronika oraz biżuteria. Czy oznacza to, że LTC ma duży potencjał? Zdaniem BeInCrypto, które przeanalizowało raport od BitPay, sprawa nie jest aż tak oczywista.

Litecoin zdecydowanie zyskuje na popularności

Niedawno BitPay opublikował raport, z którego wynika, że płatności Litecoin zyskują na popularności. Ta kryptowaluta coraz częściej wybierana jest do zakupów. Tak często, że wzrost popularności wynosi aż 109% w ciągu ostatniego roku.

Dane te wyglądają imponująco także przy zestawieniu z BTC. Bitcoin odpowiada za 41,6% transakcji, a Litecoin aż za 27,6%. To naprawdę świetny wynik, tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę, że BTC jest przecież najpopularniejszą i najpowszechniej stosowaną kryptowalutą.

Płatności Litecoin w liczbach

Jak podaje BitPay od czasu rozpoczęcia obsługi płatności przy pomocy Litecoin w połowie 2021 roku przetworzył ponad 180.000 płatności. W sumie jest to równowartość ponad 30 milionów dolarów sprzedaży. Jeśli jednak ktokolwiek miałby jeszcze wątpliwości, że popularność Litecoin rośnie, to warto dodać, że łączna liczba adresów w sieci Litecoin sięga obecnie 165,5 miliona, co zdecydowanie można uznać za rekordowy wynik.

Płatności Litecoin wzrosły, ale czy to oznacza, że LTC zyska na wartości?

Wyniki przedstawione przez BitPay wyglądają imponująco, ale czy to oznacza, że warto w tym momencie inwestować w LTC i że ta kryptowaluta ma duży potencjał? BitPay uważa, że tak duży wzrost zainteresowania tą krypto rzeczywiście może doprowadzić do wzrostu cen LTC. Jak jednak zauważa BelnCrypto, obecna sytuacja wskazuje na coś zupełnie innego.

LTC obecnie odnotowuje raczej spadek i to w dodatku niemały, szczególnie gdy porównać kurs do poziomu z maja 2021 roku. To spadek o prawie 82%. Co więcej, analitycy spodziewają się, że kryptowaluta nadal będzie traćić na wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

elon musk kupuje twittera

Jak Twitter zwiększył zasięgi Muskowi

bitcoin kryptografia

Kryptowaluty rosną w siłę w obliczu kryzysu bankowego