w

Giełda kryptowalut Binance powraca do Rosji i anuluje ograniczenia dla rosyjskich użytkowników

Jak informuje serwis Forklog użytkownicy z Rosji zgłaszają, że mają ponownie możliwość korzystania z kart Mastercard i Visa wydanych na terenie Rosji do wpłacania środków na giełdę kryptowalut, po tym jak przez ponad rok obowiązywał zakaz takich operacji związany z konfliktem zbrojnym.

W ubiegłym roku wprowadzono zakaz korzystania z rosyjskich kart bankowych po tym, jak UE i USA nałożyły sankcje na Rosję za inwazję na Ukrainę.

Większość banków rosyjskich została odcięta od międzynarodowego systemu rozliczeń międzybankowych SWIFT.

W zeszłym roku wiosną UE rozszerzyła swoje sankcje, zabraniając usługom kryptowalutowym świadczenia usług dla rosyjskich klientów z saldami na kontach przekraczającymi 10 000 euro.

Na jesień próg ten został zniesiony, co uniemożliwiło obywatelom i rezydentom Rosji korzystanie z jakiejkolwiek usługi kryptowalutowej zarejestrowanej w UE. Bezpośrednio po tym LocalBitcoins, Crypto.com oraz Blockchain.com poinformowały rosyjskich użytkowników, że ich konta wkrótce zostaną zamknięte.

Serwis Forklog skontaktował się z Binance z odpowiednim zapytaniem, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Teraz, gdy ograniczenia wydają się być zniesione, rosyjscy użytkownicy mogą ponownie korzystać z usług Binance, w tym wpłacać środki za pomocą kart bankowych wydanych na terenie Rosji. Mimo braku oficjalnego oświadczenia ze strony giełdy, informacje te zdają się być potwierdzone przez rosyjskich klientów oraz serwis informacyjny Forklog.

Wydaje się, że Binance dąży do odzyskania swojej pozycji na rosyjskim rynku kryptowalut, choć wszelkie sankcje wobec Rosjan są wciąż przestrzegane przez platformę i jej podmioty prawne działające w Unii Europejskiej.

Źródło: https://forklog.com/news/binance-vernula-podderzhku-tranzaktsij-s-kartami-rossijskih-bankov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Europejski Portfel Tożsamości Cyfrowej

Co zmieni Europejski Portfel Tożsamości Cyfrowej?

zondacrypto

Zonda to teraz zondacrypto