w

Binance – największa giełda świata zamyka się na rosjan handlujących dużymi kwotami.

Binance, czyli jedna z wiodących giełd kryptowaluty na świecie zamyka się na klientów z rosji. W dniu 21 kwietnia ogłosili oni zmianę w polityce działania firmy oraz ograniczyli konta wszystkich użytkowników z rosji, którzy obracali kwotami powyżej 10 tys. euro. Zmiana ta spowodowana jest kolejnym pakietem sankcji, które nałożone zostały w związku z trwającym na Ukrainie konfliktem zbrojnym.

Użytkownicy nadal będą mieć możliwość, aby wypłacić swoje środki, ale wszystkie wpłaty i możliwości handlu zostały zablokowane. Limity obejmą także kontrakty terminowe i inne produkty, które dla swoich użytkowników świadczy giełda binance. Restrykcja także obejmie osoby, które mieszkają poza rosją, ale są w jakiś sposób powiązane z tym krajem. Użytkownicy, których dosięgną sankcje, a posiadają już otwarte pozycje np. na kontraktach terminowych futures będą mieć 90 dni na pozamykanie swoich pozycji, zanim zostaną one zlikwidowane automatycznie. Ponadto żadne nowe pozycje nie będą mogły być dodawane.

Dodając te restrykcje podkreślili oni, że inne giełdy powinny pójść w ich ślady i również z czasem ograniczać dostęp dla użytkowników z rosji.

Binance – wsparcie dla Ukrainy

Giełda ta prowadzi specjalny fundusz – Humanity First – Ukraine Emergency Relief Fund, do którego możemy wpłacać środki jeśli posiadamy konto na tejże giełdzie. Giełda ta prowadzi pomoc charytatywną dla różnych inicjatyw już od wielu lat i jest sprawdzonym sposobem na przekazanie swoich środków. Środki te następnie przekazywane są do wielkich fundacji non-profit, które pomagają na Ukrainie.

binance
binance

Giełda z własnych środków przekazała 10 milionów dolarów na wsparcie Ukrainy, natomiast jej użytkownicy wpłacili już ponad 6 milionów dolarów. Wpłacać można takie kryptowaluty jak BTC, ETH, BNB oraz BUSD.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 40 tys. dolarów. Walka o utrzymanie trendu wzrostowego nadal trwa.

cbdc

Meksyk planuje wprowadzenie CBDC w ciągu następnych 3 lat