w

Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 40 tys. dolarów. Walka o utrzymanie trendu wzrostowego nadal trwa.

Po spadkach, które miały miejsce w ostatnich dniach kurs bitcoina gwałtownie odbił i oscyluje w okolicach 40 tys. dolarów. Walczy o ponowne wybicie się z trendu spadkowego, w kierunku którego zmierza.

W ostatnim tygodniu kurs bitcoina zanotował sporą korektę i spadł poniżej linii wsparcia wyznaczającej aktualny trend wzrostowy. Następnie doszło do gwałtownego wybicia i oscyluje on w okolicach 42 tys. dolarów. Klasyczne rynki akcji, które skorelowane są z rynkiem kryptowalut, uwzględniają w swoich wycenach nadchodzące podwyżki stóp procentowych planowane przez amerykański FED oraz trwający nadal konflikt na Ukrainie. Dla rynku kryptowalut nadchodzące lata będą wielkim testem, ponieważ będzie to pierwszy raz, gdy na amerykańskim rynku notowane będą podwyżki stóp procentowych w tak dużym stopniu i ewentualne spowolnienie gospodarcze oraz recesja.

Notowania na pozostałych rynkach finansowych

Kapitał z czasem zaczyna powoli wracać na bardziej ryzykowne rynki, które tracą głównie w czasach największej niepewności, gdy inwestorzy chcą chronić swój kapitał. Umacnia się wtedy wartość dolara, a jego aktualny kurs wynosi 4,28 PLN. Ciągle drożejące złoto kosztuje aktualnie 1952 dolarów za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a jest to aktualnie 4,63 PLN. Dalsze osłabianie się złotówki tymczasowo wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. Aktualnie stopa referencyjna w Polsce wynosi już 4,5%, a w najbliższych miesiącach czekają nas z dużym prawdopodobieństwem kolejne serie podwyżek. Kapitalizacja bitcoina to ok. 797 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 24 miliardy dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość wzrosła o 4,3%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosi około 42 tys. dolarów (179 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 27 punktów, co oznacza, że na rynek powrócił ekstremalny strach, związany z nieutrzymaniem się powyżej linii trendu wzrostowego, co potencjalnie wywołać może kolejne duże fale spadków. Wskaźnik nastrojów sentymentu na rynku - kurs bitcoina

Wskaźnik nastrojów sentymentu na rynku – kurs bitcoina

Notowania altcoinów – kurs ethera

Pozostałe kryptowaluty w ostatnim czasie ulegają podobnym ruchom cenowym jak bitcoin. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem kosztuje aktualnie 3100 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 378 miliardy dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie ok. 14 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ethereum 2.0

Opóźnienia we wdrożeniu ethereum 2.0, z czego wynikają?

binance

Binance – największa giełda świata zamyka się na rosjan handlujących dużymi kwotami.