w

Zyski giełdy Coinbase spadają o 50% a sytuacja na rynku pozostaje bez zmian

W ostatnim czasie giełda Coinbase podzieliła się ze swoimi akcjonariuszami wynikami z trzeciego kwartału. Jest to największa Amerykańska platforma pozwalająca obywatelom tego kraju i ludziom na całym świecie handlować walutami cyfrowymi. Ponadto jest ona w pełni regulowana i umożliwia także przechowywanie kryptowalut oraz handel z użyciem dźwigni finansowej.

Zyski giełdy Coinbase w trzecim kwartale

Trzeciego listopada opublikowano raport, wedle którego niestety nie zostały spełnione oczekiwania analityków. Tylko w ostatnim miesiącu akcje spółki spadły o ponad 20%, osiągając prawie historyczny dołek w okolicach 55 dolarów.

Zyski giełdy Coinbase spadają o 50% a sytuacja na rynku pozostaje bez zmian
Akcje giełdy coinbase na przestrzeni ostatniego roku

Od swoich szczytów, które osiągnęła ona w momencie debiutu jest to spadek rzędu 80%, co jednoznacznie wskazuje, że akcje tej spółki są bardzo mocno skorelowane z kursem bitcoina. Przychody firmy spadły o ponad 50% w porównaniu z rokiem poprzednim, ponieważ mocno zmniejszyła się aktywność handlowa na platformie. Odpływ kapitału nie jest jednak winą giełdy, a kiepską sytuacją na rynku wiązaną z podnoszeniem stóp procentowych przez Amerykański FED i szalejącą na świecie inflacją.

Jak firma sama stwierdziła w liście do akcjonariuszy:

„Na przychody z transakcji znacząco wpłynęły silne przeciwności makroekonomiczne, a także wolumen obrotu przenoszący się za granicę.”

 

Całość raportu opublikowanego przez firmę dostępna jest tutaj:

90% zysków, które czerpie giełda pochodzi z opłat transakcyjnych, a na rynku bessy ten model wyraźnie cierpi. Będą musieli więc w przyszłości przemyśleć inny mechanizm funkcjonowania, który pozwoli im generować zyski niezależnie od sytuacji na rynku.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja dochodzi do skutku
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

HUSD

Huobi ogłasza delisting stablecoina HUSD, traci on powiązanie z dolarem

złoto

Złoto siódmy miesiąc z rzędu na czerwono mimo szalejącej inflacji