w

Algorytmiczny stablecoin USDD na sieci tron traci powiązanie z dolarem

USDD jest to zdecentralizowany algorytmiczny stablecoin, który do utrzymania swojej wartości wykorzystuje protokoły umożliwiające mu wykorzystanie innych kryptowalut jako zabezpieczenia. System rezerwy zwany jest TRON DAO reserve i jak twierdzą jego zarządcy posiada on w tej chwili zabezpieczenie na poziomie 320% wartości wszystkich tokenów USDD jakie są w obrocie.

Aktualnie cena jednego tokena USDD wynosi 0,96 dolara, a w najniższym punkcie było to 0,94 dolara za sztukę. Jak twierdzą deweloperzy nadzorujący projekt, wahania rzędu 3% w algorytmicznych stablecoinach są normalnym zjawiskiem, ze względy na to, jaki sposób są one zabezpieczane.

Kolejnym krokiem podjętym przez zespół USDD w celu zoptymalizowania kursu i zapewnienia mu powiązania z dolarem był skup z rynku 10 milionów tokenów, który miał miejsce 20 czerwca.

Terra Luna, UST i USDD – widmo krachu odstrasza inwestorów

Działania te zdecydowanie działają budująco na inwestorów, jednak większość z nich ma ciągle na uwadze to, co niedawno wydarzyło się z kryptowalutą UST i tokenem LUNA, który miał za zadanie zabezpieczać jego wartość. UST również był algorytmicznym stablecoinem, który działał bardzo podobnie do USDD, jednak na o wiele szerszą skalę. W zaledwie kilka dni cena obu tych kryptowalut skorygowała o ponad 99,9% i inwestorzy zostali z niczym. W ramach kompensaty zforkowano sieć Terra Luna i powstał nowy token LUNA v2, którego wartość również spadła o 90% w kilka godzin po starcie.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dogecoin mimo krachu na rynku nadal wspierany przez Elona Muska

kurs bitcoina

Kurs bitcoina stabilizuje się powyżej 20 tys. dolarów. Czy czeka nas odbicie?