w

Algorytmiczny stablecoin USDD na sieci tron traci powiązanie z dolarem

USDD jest to zdecentralizowany algorytmiczny stablecoin, który do utrzymania swojej wartości wykorzystuje protokoły umożliwiające mu wykorzystanie innych kryptowalut jako zabezpieczenia. System rezerwy zwany jest TRON DAO reserve i jak twierdzą jego zarządcy posiada on w tej chwili zabezpieczenie na poziomie 320% wartości wszystkich tokenów USDD jakie są w obrocie.

Aktualnie cena jednego tokena USDD wynosi 0,96 dolara, a w najniższym punkcie było to 0,94 dolara za sztukę. Jak twierdzą deweloperzy nadzorujący projekt, wahania rzędu 3% w algorytmicznych stablecoinach są normalnym zjawiskiem, ze względy na to, jaki sposób są one zabezpieczane.

Kolejnym krokiem podjętym przez zespół USDD w celu zoptymalizowania kursu i zapewnienia mu powiązania z dolarem był skup z rynku 10 milionów tokenów, który miał miejsce 20 czerwca.

Terra Luna, UST i USDD – widmo krachu odstrasza inwestorów

Działania te zdecydowanie działają budująco na inwestorów, jednak większość z nich ma ciągle na uwadze to, co niedawno wydarzyło się z kryptowalutą UST i tokenem LUNA, który miał za zadanie zabezpieczać jego wartość. UST również był algorytmicznym stablecoinem, który działał bardzo podobnie do USDD, jednak na o wiele szerszą skalę. W zaledwie kilka dni cena obu tych kryptowalut skorygowała o ponad 99,9% i inwestorzy zostali z niczym. W ramach kompensaty zforkowano sieć Terra Luna i powstał nowy token LUNA v2, którego wartość również spadła o 90% w kilka godzin po starcie.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dogecoin mimo krachu na rynku nadal wspierany przez Elona Muska

Dogecoin mimo krachu na rynku nadal wspierany przez Elona Muska

kurs bitcoina

Kurs bitcoina stabilizuje się powyżej 20 tys. dolarów. Czy czeka nas odbicie?