w

Dogecoin mimo krachu na rynku nadal wspierany przez Elona Muska

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX – Elon Musk, potwierdził w ostatnim czasie, że planuje on kontynuować swoje wsparcie dla dogecoin.

Po tym tweecie kurs dogecoina oczywiście zanotował natychmiastowy wystrzał, jak zazwyczaj ma to miejsce po pozytywnych tweetach Elona na temat określonej kryptowaluty. W zaledwie kilka minut cena wzrosła o 11% mimo gigantycznych spadków na rynku i trwającej od wielu miesięcy bessy.

Kurs dogecoina
Kurs DOGE/USD na piętnastominutowym interwale czasowym.

Na wykresie wyraźnie widać nagły wystrzał ceny, który pojawił się po tweecie Elona Muska. Został on jednak bardzo szybko zniwelowany i po kilku godzinach cena wróciła do swojego wyjściowego poziomu.

Zagrożenie pozwem za promowanie dogecoina?

Jeden z amerykańskich inwestorów złożył pozew przeciwko Muskowi i dwóm jego firmom, w którym oskarżają go o promowanie tej kryptowaluty. Keith Johnson opisał DOGE jako piramidę finansową i twierdzi, że Elon celowo promował go jako legalną inwestycję. Twierdzi on, że poparcie Muska dla projektu skłoniło wiele osób do inwestycji, po czym kurs spadł ponad 90% od swojego szczytu ustanowionego w 2021 roku.

Swojego pierwszego tweeta na temat dogecoina zamieścił on w 2019 roku, gdy na rynku panowała wszechobecna bessa, a kryptowalutami mało kto się interesował. Zaledwie dwa lata później stał on się największym „kryptowalutowym influenserem”, który jednym wpisem był w stanie wywołać ruchy na bitcoinie o kilkanaście procent.

W styczniu 2021 roku, gdy w opisie swojego profilu na twitterze miał on tylko jedno słowo „#bitcoin” to wystarczyło, by kurs wystrzelił o 15% do góry. Podobnie, gdy Tesla ogłosiła, że z powodów ekologicznych jednak nie będzie akceptowała bitcoina jako środka płatniczego za swoje samochody to z rynku wyparowały setki milionów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Pierwszy raz kurs bitcoina spada poniżej swojego ATH z poprzedniego cyklu. Co czeka nas dalej?

usdd

Algorytmiczny stablecoin USDD na sieci tron traci powiązanie z dolarem