w

Największa wyprzedaż kryptowalut wśród najmniejszych inwestorów

Jak dowiedzieliśmy się dzięki ankiecie przeprowadzonej przez Civic Science, które badało wyprzedaż kryptowalut – prawie 54% inwestorów przetrwało spadki jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach i nie wyprzedali się oni ze swoich kryptowalut. Reszta, czyli pozostałe 46%, przyznało się do wyprzedania swoich aktywów ze względu na postępujący rynek niedźwiedzia i wielką niepewność co do dalszej sytuacji rynkowej.

Wyprzedaż kryptowalut ze względu na stopień zamożności

Jak pokazują wyniki ankiety, większość osób, która wytrzymała spadki, była zamożna. Tymczasowe zamrożenie kapitału w inwestycji będącej na stracie było dla nich zdecydowanie łatwiejsze ze względu na fakt, że nie potrzebowali oni aktualnie tych środków do życia i mogą pozwolić sobie na inwestycję długoterminową.

Inaczej jednak prezentowała się sytuacja wśród mniej zamożnej części inwestorów. Często inwestowali oni więcej, niż byli gotowi stracić, a także środki niezbędne do regulowania bieżących zobowiązań co wywoływało ogromną presję emocjonalną podczas spadków, która wielokrotnie przeradzała się w panikę. Działając bez ustalonego wcześniej planu i podejmując decyzję pod wpływem emocji wyprzedawali oni swoje kryptowaluty ze stratą, aby zaoszczędzić resztę zainwestowanego kapitału.

Około 26% z wszystkich ankietowanych stwierdziło, że wyprzedaż kryptowalut dotyczyła jedynie jej części, a około 20%, że tylko niewielki ułamek całego portfolio. Przez osoby zamożne sprecyzowano grupę, która zarabia przynajmniej 150 tys. dolarów rocznie (w Stanach Zjednoczonych) i tylko 28% z nich rozstało się z jakimikolwiek ze swoich kryptowalut.

Wśród badanych, którzy nie inwestują w kryptowaluty panuje nadal przekonanie, że bitcoin jest nielegalny (na co wskazało aż 30% ankietowanych), a co czwarta osoba wskazała również, że unika go ze względu na ogromne wahania cenowe jakim ulega – głównie wskazując na okresy spadkowe. Około 10% przyznało, że nie posiada odpowiedniej ilości środków na inwestycje, zaledwie 5% stwierdziło, że nie rozumie działania tego ekosystemu.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina rośnie mimo kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA?

michael saylor

Michael Saylor ustępuje ze stanowiska CEO w firmie Microstrategy