w

Tinder rezynguje z wdrażania metaverse w swojej aplikacji

Tinder jest to jedna z największych aplikacji randkowych na świecie, a zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna z nich. W drugim kwartale firma wdrożyła do swojego działania kilka rozwiązań, które miały zapewnić jej optymalizację zysków, a także utworzyła wiele nowych produktów co docelowo miało za zadanie maksymalizację zysków.

Akcje spółki Tinder spadają

Mimo wdrożenia nowych rozwiązań akcję spółki spadły o 22% w ostatnim kwartale, co mocno rozczarowało inwestorów oraz zarząd spółki. Aplikacja Tinder jest własnością Match Group Inc., czyli Amerykańskiej spółki technologicznej z siedzibą w Teksasie.

Akcje Tinder - Match Group Inc.
Akcje Tinder – Match Group Inc.

Rok do roku akcje spółki spadły o ponad 50%, jednak nie jest to zaskakujący wynik biorąc pod uwagę sentyment jaki panuje na rynku w tym okresie. Jest to czas w którym na wszystkich ryzykownych rynkach finansowych obserwujemy podobny scenariusz, co związane jest bezpośrednio z rosnącą inflacją, a także podwyżkami stóp procentowych jakie mają miejsce w USA. Do czasu, aż zakończy się cykl trwania podwyżek stóp procentowych możemy spodziewać się kontynuacji tego trendu.

Jakie plany na przyszłość ma Tinder?

Firma pracowała od roku czasu nad wdrożeniem do swojego systemu metaverse, jednak po ostatnich słabych kwartałach uznali oni że to za wcześnie na wdrażanie tak innowacyjnych rozwiązań. Firma wprowadziła zmiany w zespole zarządzającym, a dyrektor generalna – Renate Nyborg ujawniła, że metaverse zostanie zepchnięte na drugi plan.

Wcześniejsze plany wdrożenia tzw. „Tinderverse” było prowadzone przez dyrektora wykonawczego i miało miejsce po przejęciu firmy Hyperconnect zajmującej się sztuczną inteligencją i rozszerzoną rzeczywistością. Projekt ten ma przejść ponowną ewaluację i potencjalną przestrzeń do rozwoju, aby uzyskać większą przejrzystość przy jego późniejszym wdrażaniu.

„Wierzę, że randki w metaverse są ważne, aby przyciągnąć kolejne pokolenie użytkowników. Biorąc pod uwagę niepewność co do ostatecznych konturów metaverse i tego, co zadziała, a co nie, a także bardziej wymagającego środowiska operacyjnego, poleciłem zespołowi Hyperconnect iterację, beż inwestowania środków w Metaverse.” – mówi Bernard Kim – CEO spółki Match Group Inc.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

michael saylor

Michael Saylor ustępuje ze stanowiska CEO w firmie Microstrategy

giełda coinbase

Giełda Coinbase straciła ponad miliard dolarów w ostatnim kwartale