w

Fuzja ethereum 2.0 zakończona w 90% – kiedy dojdzie do pełnej migracji?

Ethereum 2.0 jest to długo wyczekiwana aktualizacja sieci, która spowoduje zmianę algorytmu wykorzystywanego przez platformę z proof-of-work (dowód pracy) na proof-of stake (dowód stawki)Zmiana ta pozwoli również na zaimplementowanie stakingu, który jest jednym z mechanizmów umożliwiających weryfikację transakcji i obsługę całej zdecentralizowanej sieci. Wykorzystując staking udostępniamy w sieci swoją pulę kryptowaluty na poczet zabezpieczenia w procesie walidacji sieci oraz wydobycia kolejnych bloków.

Migracja do łańucha ethereum 2.0 wdrożona w 90%

Z niedawnej wypowiedzi Vitalika Buterina dowiedzieliśmy się, że mają oni w planach pięć długoterminowych etapów, których celem jest poprawienie ogólnej wydajności sieci. Pierwszy z nich nazywany jest merge i został ukończony już w 90%. W następnym etapie trafi on do sieci testowej, a później uruchomiony zostanie na łańcuchu głównym ethereum. Ogłoszenie to miało miejsce na corocznej konferencji dla deweloperów projektu.

Zmiana algorytmu wydobycia ma nastąpić jeszcze w tym roku i wstępnie planowana jest na czwarty kwartał 2022. Dowiedzieliśmy się również, że po wdrożeniu tego etapu użytkownicy będą mogli wycofać swoje ethery, które wpłacili na poczet kontraktu depozytowego, który uruchomiony został w grudniu 2020 roku.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Cristiano Ronaldo wyemituje serię tokenów NFT?
  4. Most harmony shackowany, skradziono 100 milionów dolarów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twitter

Twitter obwinia Elona Muska za zyski poniżej oczekiwań w ostatnim kwartale

polscy twórcy na Binance NFT Marketplace

Polscy twórcy na Binance NFT Marketplace – kim jest zwycięska 9 artystów?