w

Ethereum – ponad 80% użytkowników którzy zamrozili swoje tokeny jest aktualnie stratne

Ethereum jest to jedna z pierwszych kryptowalut, która umożliwiła tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, tokenów w standardzie ERC-20 oraz inteligentnych konraktów (ang. smart contracts). Projekt ten stworzony został przez Vitalika Buterina, który wraz z siedmioma innymi założycielami rozwijał go od 2015 roku. W dniu 1 grudnia 2020 roku oficjalnie ruszył pierwszy etap długo wyczekiwanej aktualizacji – ethereum 2.0. W pierwszej fazie uruchomiony został tzw. beacon chain, który działa w oparciu o algorytm konsensusu proof-of-stake.

Kontrakt depozytowy ethereum 2.0

W grudniu 2020 roku uruchomiony został w sieci ethereum kontrakt depozytowy, który umożliwiał użytkownikom staking tej kryptowaluty. Minusem tego rozwiązania było to, że nie będą mogli oni wypłacić swoich środków do czasu ukończenia prac nad pierwszą fazą ethereum 2.0, która miała być gotowa do końca roku, jednak termin ten był już kilkukrotnie przesuwany i aktualnie nie wiadomo, kiedy tak naprawdę prace te zostaną ukończone.

Ethereum - ponad 80% użytkowników którzy zamrozili swoje tokeny jest aktualnie stratne

Aktualnie 80% użytkowników, którzy zamrozili swoje ethery jest stratnych, ponieważ cena spadła praktycznie do poziomu na jakim był ether pod koniec 2020 roku, czyli w czasie gdy uruchamiany został kontrakt. Jeśli kurs ethereum dalej będzie kontynuował swoje spadki, procent ten może zwiększyć się jeszcze bardziej.

Aby proporcje te wyrównały się mniej więcej do połowy kurs ethera musiałby wzrosnąć ponad 120% od swojej aktualnej ceny która oscyluje w okolicach tysiąca dolarów. Wykres nie uwzględnia zysków, które odniosą użytkownicy ze stakingu, ale procent który oni zyskują wynosi aktualnie 4,2% w skali roku. Im większa liczba użytkowników zamrozi swoje ethery, tym mniejszy będzie on dla reszty.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Cristiano Ronaldo wyemituje serię tokenów NFT?
  4. Most harmony shackowany, skradziono 100 milionów dolarów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

harmony

Śledztwo w sprawie harmony – grupa hakerów z Północnej Korei podejrzana o atak na projekt

celsius

Celsius przechodzi kolejny kryzys – firma zwalnia 150 pracowników