w

Celsius przechodzi kolejny kryzys – firma zwalnia 150 pracowników

Celsius jest to platforma pożyczkowa oparta o blockchain, która oferuje swoim użytkownikom określoną stopę zwrotu za przechowywanie swoich kryptowalut. Umożliwia bezpłatne transfery i wymianę kryptowalut między użytkownikami. Zgromadzone środki mogą służyć następnie do udzielania pożyczek innym użytkownikom, którzy zobligowani są do zwrotu ich z odsetkami. Swoim sposobem działania przypomina bank, jednak operuje wykorzystując tylko waluty cyfrowe.

Celsius na skraju bankructwa

Podczas hossy oferowali oni swoim użytkownikom stopę zwrotu nawet do 17% rocznie od wpłaconego kapitału w postaci kryptowalut, co w długiej perspektywie jest praktycznie niewykonalne. Jeszcze kilkanaście dni temu Celsius był zagrożony ogromnym ryzykiem bankructwa, ze względu na duże zobowiązania, jakie zaciągnęli oni w ubiegłym roku. Między innymi była to pożyczka na 500 milionów dolarów w kryptowalucie DAI w systemie MAKER DAO, gdzie mieli możliwość wykorzystania dowolnego zabezpieczenia w tym celu.

Celsius zwalnia 150 pracowników

Problemy finansowe firmy doprowadziły do tego, że musieli oni zwolnić 1/4 swoich wszystkich pracowników. Stało się to po ogłoszeniu, że firma nadal pracuje nad wznowieniem wypłat, a także zachowaniem płynności finansowej.

Zaledwie kilka dni temu Celsius opublikował oświadczenie wskazujące, że są skoncentrowani i pracują tak szybko, jak to możliwe, aby ustabilizować płynność i operacje.

„Nadal podejmujemy ważne kroki, aby zachować i chronić zasoby oraz badać dostępne dla nas opcje. Opcje obejmują m.in. przeprowadzenie strategicznych transakcji, a także restrukturyzację naszych zobowiązań.” – twierdzi firma.

W praktyce jednak nie ma tam żadnych konkretów, które wskazywałyby na to co dokładnie robią, w celu załagodzenia kryzysu. Wiele osób podejrzewa, że jest to po prostu gra na czas i liczenie, że kurs bitcoina zacznie się stabilizować i kolejny raz rozpoczną się wzrosty.

 


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ethereum

Ethereum – ponad 80% użytkowników którzy zamrozili swoje tokeny jest aktualnie stratne

kurs bitcoina

Stabilizacja na rynku – kurs bitcoina utrzymuje się w okolicach 20 tys. dolarów