w

Celsius składa wniosek o ochronę przed upadłością. Czy użytkownicy odzyskają swoje środki?

Celsius złożył jeden z wniosków znajdujących się w amerykańskim kodeksie upadłościowym, zwany „chapter 11” który pozwala na reorganizację spółki jeśli jest ona na skraju bankructwa. Jest to tzw. upadłość „reorganizacyjna”, która ingeruje w sprawy biznesowe, długi oraz majątek dłużnika. Najczęściej sposób ten wykorzystywany jest przez duże organizacje, chociaż mogą też korzystać z niego indywidualne podmioty.

Celsius – dalsze losy firmy

Firma zainicjowała dobrowolną ochronę przed upadłością, co spowodowało, że w ciągu doby wartość tokenów CEL spadła o 50% od swojej ostatniej ceny.

Celsius składa wniosek o ochronę przed upadłością. Czy użytkownicy odzyskają swoje środki?
Wykres CEL w parze do dolara (CEL/USD) na przestrzeni ostatniej doby.

Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu o złożeniu wniosku ochroniącego przed upadłością wartość tokenów CEL spadła z 0,96 dolara do 0,43 dolara, gdzie zaczęła lekko odbijać. Twierdzą oni, że działanie to jest niezbędne w celu wyjścia na prostą.

Zazwyczaj, gdy firmy składają taki wniosek to planują one pozostać w biznesie i muszą negocjować z wierzycielami w celu spłaty zadłużenia, a wszystko pod ochroną sądu upadłościowego. Oznacza to, że wszystkie działania będą musiały zostać zatwierdzone przez sędziego ds. upadłości.

Celsius – co z użytkownikami?

Warto pamiętać, że zgodnie z „regulaminem” platformy, środki które użytkownicy posiadali na platformie nie były ich własnością, więc w pierwszej kolejności firma będzie spłacać swoje pozostałe długi, a osoby, które trzymały środki na ich platformie prawdopodobnie są na szarym końcu tej listy. Firma najpierw musi przejść przez proces bankructwa, a dopiero na samym końcu z tego co pozostanie zostaną spłacani użytkownicy i nie ma żadnej gwarancji, że odzyskają swoje wszystkie środki.

Wniosek o ochronę przed bankructwem złożyła także druga firma Celsiusa, która zajmowała się miningiem


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

celsius

Celsius próbuje chronić się przed upadkiem – zatrudnia firmę do restrukturyzacji

Kurs ethera wzrósł o 50% w zaledwie siedem dni - co stoi za tym wybiciem?

Kurs ethera wzrósł o 50% w zaledwie siedem dni – co stoi za tym wybiciem?