w

Celsius próbuje chronić się przed upadkiem – zatrudnia firmę do restrukturyzacji

Model biznesowy Celsius opierał się na pożyczaniu kryptowalut i oferowaniu wysokich stóp procentowych tym, którzy zapewniali płynność poprzez zaangażowanie swoich środków. Znaczna część jego oferty biznesowej była ściśle powiązana z Lido. Na tej platformie użytkownicy mogą dołączyć do stakingu ETH bez konieczności posiadania 32 etherów wymaganych do bycia walidatorem w sieci ethereum 2.0 (po przejściu na algorytm proof-of-stake)

Celsius walczy aby nie zbankrutować

Niedawno dowiedzieliśmy się, że firma musiała zwolnić 1/4 swojej załogi, czyli ponad 150 osób, aby utrzymać się dłużej na rynku. Aktualnie platforma nadal blokuje możliwość dokonywania wypłat swoim użytkownikom, ze względu na brak środków umożliwiających realizację tego przedsięwzięcia.

Restrukturyzacja firmy

Celsius zwrócił się do kancelarii Kirkland & Ellis LLP, w nadziei że pomogą oni w restrukturyzacji działania firmy po zwolnieniu 1/4 wszystkich pracowników. Mają oni na celu załagodzenie obciążeń finansowych firmy po krachu jaki miał miejsce na rynku kryptowalut w ostatnich miesiącach.

Pojawia się również coraz więcej informacji na temat tego, że firma spłaca zaciągnięte wcześniej pożyczki, aby nie zostać upłynnionym. Aktualnie cena likwidacji pozycji w przypadku pożyczki na 500 milionów DAI spadła z 17 tys. dolarów do około 3 tys. dolarów. Firma spłaciła także jedno ze zobowiązań względem AAVE, wysokości 20 milionów USDC. Wielu z inwestorów obawia się, że firma wykorzystuje depozyty użytkowników, których nie chce wypłacić do spłaty zadłużenia w nadziei, że po odbiciu bitcoina będą oni w stanie uregulować zobowiązania wobec nich.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

elon musk

Elon Musk rezygnuje z zakupu twittera

celsius

Celsius składa wniosek o ochronę przed upadłością. Czy użytkownicy odzyskają swoje środki?