w

Kurs bitcoina kontynuuje spadki – altcoiny tracą najmocniej

Kurs bitcoina kontynuuje korektę, a jego kurs wynosi już poniżej 37 tys. dolarów. Na rynku ponownie pojawia się strach i zwątpienie wśród inwestorów.

Kurs bitcoina w ciągu ostatnich dwóch tygodni zanotował sporą korektę i spadł poniżej poziomu 40 tys. dolarów. Dość długo bitcoin oscylował w tych okolicach, jednak rynek kryptowalut jest mocno skorelowany z największymi amerykańskimi indeksami giełdowymi. Aktualnie notują one spadki, a wartość dolara umacnia się. Niestety, kurs bitcoina nie utrzymał linii wsparcia w okolicach 40 tys. dolarów. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 700 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 27 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła o 13,5%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 39 tys. dolarów (156 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 20 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje paniczny strach co do dalszej sytuacji rynkowej i są to wartości o wiele mniejsze, niż jeszcze kilka dni temu. Pojawiające się zwątpienie wywołało duże obawy wśród inwestorów co do dalszej sytuacji rynkowej i kurs bitcoina kontynuuje korektę.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 22, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Altcoiny podczas ostatnich korekt przechodzą bardzo trudny etap. Ich kurs spada w ujęciu procentowym więcej niż sam bitcoin, a zainteresowanie nimi z każdym dniem maleje. Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2550 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 306 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 21 miliardów dolarów.

Pozostałe altcoiny straciły w ujęciu procentowym nawet więcej niż sam ether. Cardano straciło w ujęciu tygodniowym ponad 20%, Polkadot i chainlink ponad 15%, a dogecoin i shiba inu odpowiednio 12% i 18%.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina poniżej 40 tys. dolarów – czy na rynek wraca strach?

salwador

Salwador – wzrost turystyki o 30% od chwili przyjęcia ustawy bitcoinowej