w

Giełda FTX kompensuje swoim użytkownikom zwrot środków z wyłudzeń – 6 milionów dolarów

Giełda FTX jest to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach platform to handlu kryptowalutami. Wyróżniła się ona szeroką gammą produktów z możliwością wykorzystania dźwigni finansowej. Ponadto jest ona bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, a wiele z jej funkcjonalności w niczym nie odstaje od największych giełd na świecie.

Giełda FTX kompensuje stratę użytkownikom

W ostatnich miesiącach możemy zaobserwować wzrost ilości oszustów próbujących wyłudzić środki od innych użytkowników. Niestety, mimo wielu kampanii edukacyjnych w tej kwestii oszuści są coraz bardziej pomysłowi, a szerokie grono użytkowników nadal daje się na to nabierać. Fałszywe e-maile, podejrzane załączniki, podrobione strony internetowe, nieprawdziwe transmisje na platformach społecznościowych to już norma wykorzystywana na masową skale przez oszustów.

CEO platformy (Giełda FTX) – Sam Bankman-Fried, znany na Twitterze jako SBF, postanowił, że giełda jednorazowo skompensuje swoim użytkownikom, którzy dali się nabrać na taki atak zwrot środków, a cała pula która zostanie na to wykorzystana to około 6 milionów dolarów. Ponadto podkreślił on, żeby nie traktować tego jako precedensu, ponieważ taka akcja będzie miała miejsce tylko raz i w najbliższej przyszłości nie planują oni tego powtórzyć.

Warto dodać, że giełda FTX wcale nie była zobligowana do jakiegokolwiek zwrotu środków, ponieważ ich utrata wynikała tylko i wyłącznie z błędu użytkownika, a nie z zaniedbania platformy. Decyzja ta została podjęta po niedawnym ataku pishingowym, gdy odnotowano podejrzaną aktywność na kontach wielu użytkowników, co jak się później okazało było związane z wyłudzeniem przez oszustów dostępu do ich kont i przetwarzania nieautoryzowanych transakcji.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piosenki eda sheerana

Kradł niepublikowane piosenki Eda Sheerana i sprzedawał za BTC – spędzi 1,5 roku w więzieniu

Elon Musk właścicielem Twittera

Elon Musk właścicielem Twittera – transakcja oficjalnie dochodzi do skutku