W dniu 8 września świat obiegła informacja o tym, że Królowa Elżbieta nie żyje. Żyła ona 96 lat, a od 1953 roku sprawowała stanowisko Królowej Wielkiej Brytanii.
The Queen died peacefully at Balmoral this afternoon.
The King and The Queen Consort will remain at Balmoral this evening and will return to London tomorrow. pic.twitter.com/VfxpXro22W
— The Royal Family (@RoyalFamily) September 8, 2022
Powstają dziesiątki kryptowalut nawiązujące do Królowej Elżbiety
Kryptowalutowi degeneraci w wydarzeniu tym upatrzyli również okazję do zarobku, postanawiając tworzyć tokeny nawiązujące swoją nazwą do wizerunku królowej. Oprócz tokenów NFT powstały także dziesiątki kryptowalut, z których wszystkie bazowały na schematach pump and dump.
Niektóre z nich zaliczyły całkiem spore wzrosty rzędu kilku tysięcy procent, ale równie szybko ich cena spadła. Najwięcej oczywiście na projektach tych zarobili ich twórcy, a większość posiadaczy została z nic nie wartymi tokenami.
Tokeny te, do których nawiązaniem miała być Królowa Elżbieta uruchomione zostały głównie w sieci ethereum oraz na łańcuchu BSC (ang. binance smart chain). Znajdują się tam między innymi takie projekty jak Queen II, Elisabeth inu, Elizabeth 2.0, Rip the Queen i wiele innych, bardzo zbliżonych do siebie nazw. Wolumeny transakcyjne niektórych z nich przekroczyły dziesiątki milionów dolarów, jednak podejrzewa się, że były one sztucznie zawyżane, aby przyciągnąć jak najszersze grono nowych „inwestorów” do projektu.