w

Największa zrealizowana strata bitcoina w historii – ile kapitału przepadło?

Jak dowiedzieliśmy się dzięki danym z serwisu glassnode, który służy do śledzenia i agregowania danych z sieci blockchain, posiadacze bitcoina zrealizowali w ostatnich tygodniach rekordową stratę (sprzedali wcześniej zakupione bitcoiny po niższej cenie) na kwotę 7 miliardów dolarów! Jest to dotychczas największa zrealizowana przez uczestników rynku strata, od początku istnienia sieci bitcoina.

Największa zrealizowana strata bitcoina

Spadek jaki miał miejsce w ostatnich tygodniach w znacznym stopniu przyczynił się do pogłębienia największej w historii zrealizowanej straty bitcoina. Wśród sprzedających podczas korekty z 21 tys. dolarów do 18 tys. dolarów byli głównie inwestorzy długoterminowi, z których znaczna część zrealizowała pozycję mimo straty, a rekordziści byli na minusie ponad 70%.

Była to historycznie największa seria i strata bitcoina, która została kiedykolwiek zrealizowana. W sporym stopniu przyczynił się do tego również rekordowy ciąg spadków na siedmiodniowym interwale czasowym, który trwał dziesięć tygodni z rzędu.

Podczas ostatniego etapu spadków jaki miał niedawno miejsce ponad 555 tysięcy bitcoinów zmieniło właściciela (w przedziale 18tys. dolarów – 23 tys. dolarów). Sytuacja ta jest porównywalna do tego, co działo się na rynku podczas covida w marcu 2020 roku lub na początku bessy w 2018 roku.

Wcześniej wśród długoterminowych inwestorów mogliśmy obserwować akumulację, a w tej chwili wyprzedali się oni do tego stopnia, że wartość posiadanych przez nich bitcoinów odpowiada wartości z września 2021 roku.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina stabilizuje się powyżej 20 tys. dolarów. Czy czeka nas odbicie?

harmony

Harmony zhackowane – skradziono 100 milionów dolarów