w

Kryptowaluty – tylko 15% użytkowników z USA jest zadowolonych ze swojej inwestycji

Ostatnia ankieta przeprowadzona przez jedno z centrów badań wykazała, że około 45% inwestorów jest niezadowolonych ze swojej inwestycji w kryptowaluty.

Zadowolenie z inwestycji w kryptowaluty – ankieta

Z wszystkich ankietowanych zaledwie 15% badanych przyznało, że ich wyniki okazały się lepsze niż wstępnie przypuszczali, co i tak jest dość dobrym rezultatem, patrząc na aktualną sytuację na rynku. Aktualnie kurs bitcoina spadł po raz kolejny poniżej 20 tys. dolarów, a więc znajduje się 70% poniżej swojego szczytu wyznaczonego w listopadzie ubiegłego roku w okolicach 68 tys. dolara za sztukę.

W przypadku altcoinów sytuacja ta jest jeszcze gorsza, ponieważ znaczna większość z nich zanotowała spadki rzędu 90% od swoich szczytów, co z pewnością nie płynęło na lepsze nastroje wśród inwestorów.

Ponad 50% badanych nie spodziewało się, że ich inwestycja może spaść tak bardzo, nawet mimo skalkulowanego wcześniej ryzyka. Rynek kryptowalut ma to do siebie, że wzrosty rzędu kilkuset procent w dwa kwartały nie są niczym nadzwyczajnym, jednak należy liczyć się również ze spadkami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie.

Dlaczego akurat kryptowaluty?

Około 16% inwestorów lokowało środki w kryptowalutach, ponieważ szukali alternatywnych metod lokowania kapitału w odniesieniu do klasycznych rynków finansowych. Ponad połowa akietowanych uznała również, że zakup bitcoina lub innej kryptowaluty jest o wiele prostszy niż np. wejście na rynek akcji, obligacji lub metalów szlachetnych. Ponad 75% badanych optymistycznie stwierdziło, że jest to dobry sposób na zarobek w porównaniu z klasycznymi formami inwestowania mimo ryzyka jakie ze sobą niesie.

Najpopularniejszy profil inwestora stanowią mężczyźni w wieku między 18 a 29 rokiem życia i stanowią około 42% wszystkich użytkowników tego rynku.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Firma Nike zarobiła 185 milionów dolarów na sprzedaży NFT
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fundacja ethereum

Fundacja ethereum podała datę wdrożenia nowego algorytmu wydobycia

crypto

Crypto.com przelało omyłkowo klientce 10,5 miliona dolarów – postanowiła, że kupi za to willę