w

Fundacja ethereum podała datę wdrożenia nowego algorytmu wydobycia

W ostatnich dniach fundacja ethereum potwierdziła, że planowana fuzja fazy zerowej wersji 2.0 ma szansę zostać wdrożona wcześniej niż zakładano. Fuzja ta pozwoli na zmianę algorytmu wydobycia w sieci ethereum i przejdzie ona w pełni z proof-of-work do proof-of-stake co spowoduje, że tzw. „koparki”, które aktualnie są wykorzystywane do walidowania transakcji w sieci ethera przestaną być potrzebne.

Fundacja ethereum podaje datę wdrożenia zmian

Dokładna data, kiedy w pełni zmieniony zostanie algorytm zależy od tego, w jakim tempie kolejne bloki będą dołączały do łańcucha w sieci.

Jak widzimy na roadmapie, kluczowym etapem będzie fuzja nazwana „Paris”, która ma mieć miejsce w chwili, gdy parametr TTD (Terminal Total Difficulty) przekroczy wartość 58750000000000000000000, czego możemy spodziewać się między 10 a 20 września. Im bliżej tej daty będziemy tym łatwiej będzie określić kiedy to nastąpi. Etap ten to migracja i przejęcie części egzekucyjnej przez algorytm proof-of-stake w sieci głównej (mainnet) ethereum.

Roadmap
Roadmap – Funacja ethereum

„Po latach ciężkiej pracy aktualizacja Ethereum z wykorzystaniem algorytmu proof-of-stake jest już dostępna! Udana aktualizacja wszystkich publicznych sieci testowych została zakończona, a połączenie zostało zaplanowane dla sieci głównej Ethereum.” – informują nas deweloperzy (fundacja ethereum).


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nike

Firma Nike zarobiła 185 milionów dolarów na sprzedaży tokenów NFT

kryptowaluty

Kryptowaluty – tylko 15% użytkowników z USA jest zadowolonych ze swojej inwestycji