w ,

Zapłacił 36 ETH opłat transakcyjnych, aby wybić pierwszego tokena NFT po tranzycji sieci

Jeden z użytkowników postanowił zapłacić 36 etherów (czyli około 53 tys. dolarów) w ramach opłaty transakcyjnej, aby mieć możliwość wybicia jako pierwszy tokena NFT po tranzycji sieci na nowy algorytm konsensusu.

eth
eth

Sieć ETH przechodzi na proof-of-stake

Sieć ethereum przeszła największą od początku swojego istnienia aktualizację, która zmieniła jej algorytm konsensusu z proof-of-work (dowód pracy) na proof-of-stake (dowód stawki).

Zmiana ta oficjalnie weszła już w życie, a wszystkie koparki wykorzystywane w tym celu przestały z tym dniem funkcjonować. Część z nich prawdopodobnie przestawi się na ethereum classic (ETC), które pozostaje na starym algorytmie wydobycia, a część zaprzestanie swojego działania i zostaną sprzedane na rynku.

Zapłacenie wysokiej opłaty transakcyjnej w postaci 36 etherów dało pewność użytkownikowi, który tego dokonał, że jego transakcja przejdzie jako pierwsza. Postanowił on stworzyć tokena NFT, który „upamiętni” największą w historii ethera aktualizację.

Zapłacił 36 ETH opłat transakcyjnych, aby wybić pierwszego tokena NFT po tranzycji sieci
Pierwszy token NFT wybity w sieci ethereum po tranzycji na nowy algorytm konsensusu

Technicznie token ten nie różni się niczym od tych, które wybite zostały przed tranzycją, jednak jest on swego rodzaju pamiątką i dość unikatowym symbolem upamiętniającym tę aktualizację. Token został wybity w bloku 15537394 i nosi nazwę „The transition”. Sama zmiana algorytmu nie wpływa na obniżenie opłat w sieci, ani na jej skalowalność, te dwa procesy zostaną usprawnione na późniejszych etapach prac nad wdrażaniem wersji ethereum 2.0.

Istotne zmiany w sieci ethereum

Najważniejszą zmianą jaka zaszła po zmianie algorytmu jest zmniejszenie o 99% ilości zużywanej przez sieć energii, co jak twierdzi twórca ethereum – Vitalik Buterin, zmniejszy światowe zużycie o 0,2%.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twitter

Twitter chce zmusić Elona Muska w sądzie do zakupu firmy za 44 miliardy dolarów

sec

SEC przygląda się sieci ethereum po zmianie konsensusu w algorytmie