w

SEC przygląda się sieci ethereum po zmianie konsensusu w algorytmie

Przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (ang. SEC – U.S. Securities and Exchange Commission) – Gary Gensler zastanawia się, czy krpytowaluta ether po tranzycji sieci powinna zmienić swoją kwalifikację.

Zmiana konsensusu w sieci ethereum

Zmiana algorytmu konsensusu spowodowała przejście z algorytmu z proof-of-work na proof-of-stake. Tranzycja ta sprawiła, że zużycie energii elektrycznej przez sieć spadło o 99%, a koparki przestały mieć jakiekolwiek zastosowanie w sieci ethereum.

Gary Gensler poinformował, że zmiana w tym aspekcie może wystarczyć, by sklasyfikować ethera jako „papier wartościowy”. Stwierdził on że po tranzycji może dojść do wypchnięcia ethera z obecnego zakresu ustawodawczego.

SEC przeprowadzi test Howeya

Po aktualizacji sieć ethera ma zostać poddana testowi Howeya, który służy do określania czy dany składnik aktywów jest papierem wartościowym czy też nie. Według tego testu transakcja staje się umową inwestycyjną jeśli pieniądze zostaną zainwestowane we wspólne przedsiębiorstwo z uzasadnionym oczekiwaniem na zysk poprzez wysiłki innych osób. Aktywo takie ma prawny obowiązek być zarejestrowane w SEC, a handel nim przez inne podmioty (jak np. giełdy) wymaga specjalnego zezwolenia.

Dopóki sieć ethereum wykorzystywała dowód pracy, nie było mowy o klasyfikowaniu go jako papieru wartościowego, ponieważ „utworzenie” tokena było następstwem wykonywanej pracy (przez koparki). Po tranzycji ten sam proces jest następstwem obstawiania posiadanych już tokenów w zamian za zwrot z inwestycji, co może zostać już zinterpretowane inaczej.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ethereum

Zapłacił 36 ETH opłat transakcyjnych, aby wybić pierwszego tokena NFT po tranzycji sieci

regulacje kryptowalut

Administracja Joe Bidena bierze się za regulacje kryptowalut