w

Administracja Joe Bidena bierze się za regulacje kryptowalut

Jak wynika z doniesień prasowych, administracja Joe Bidena ogłosiła w ostatnim czasie że chcą oni wziąć się za regulacje kryptowalut. Amerykańskie ministerstwo finansów od jakiegoś czasu prowadzi już kilka zespołów do spraw wdrożenia CBDC (ang. central bank digital currency), jednak jeszcze żaden z przedstawionych dotychczas projektów nie był na tyle dobry, aby został zaakceptowany przez biały dom.

Regulacje kryptowalut

Mają oni zamiar wdrożyć plan, który będzie umożliwiał dalszy rozwój projektów kryptowalutowych, a jednocześnie zrobi to na tyle odpowiedzialnie, że zmniejszy się liczba oszustw, które spotykamy w tej branży.

Administracja w pierwszej kolejności zwróciła się do organów ścigania o ścisły nadzór nad tym sektorem aktywów cyfrowych, a także zidentyfikowanie potencjalnych luk w przepisach. Ponadto SEC i CFTC mają utworzyć listę potencjalnych zagrożeń związanych z walutami cyfrowymi, zwłaszcza w zakresie prania pieniędzy i oszustw.

„Regulacje kryptowalut są potrzebne, jeśli aktywa cyfrowe mają odgrywać ważną rolę, oraz wspierać innowacyjność, konkurencyjność gospodarczą i technologiczną” – stwierdził dyrektor narodowej rady gospodarczej, Brian Deese

Sekretarz skarbu Janet Yellen pochwaliła innowacje w sektorze aktywów cyfrowych, ale ostrzegła, że ​​nieodpowiednie regulacje mogą wyrządzić znaczną szkodę systemowi finansowemu i ludziom.

„Innowacje są jedną z cech charakterystycznych dynamicznego systemu finansowego i gospodarki, ale jak boleśnie nauczyliśmy się z historii, innowacje bez odpowiednich regulacji mogą skutkować znacznymi zakłóceniami i szkodami dla systemu finansowego i osób fizycznych” – stwierdziła w wywiadzie.

W sprawie obejmującej regulacje kryptowalut wypowiedział się także CEO największej na świecie giełdy – binance, który również poparł wdrażanie regulacji i stwierdził, że są one niezbędne do dalszego rozwoju tej branży oraz ewolucji całego systemu finansowego.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sec

SEC przygląda się sieci ethereum po zmianie konsensusu w algorytmie

kurs bitcoina

Kurs bitcoina znowu spada, tym razem w okolice 18 tys. dolarów – co za tym stoi?