w

Firma Nike zarobiła 185 milionów dolarów na sprzedaży tokenów NFT

Nike jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm odzieżowych na świecie, która zaczynała od handlu obuwiem w Stanach zjednoczonych w latach sześćdziesiątych. Jej założycielem, a następnie wieloletnim prezesem, aż do 2004 roku był Phil Knight. Firma na bieżąco podąża za światowymi trendami, a ostatnim który dość mocno wstrzelił się w mainstream są właśnie tokeny NFT.

Nike monetyzuje tokeny NFT

Według wielu dostępnych statystyk sporo marek odzieżowych jak np. Gucci, Adidas czy Dolce & Gabbana starają się również urwać kawałek tortu wykorzystując tokeny NFT, jednak firma Nike jest pod tym względem bezkonkurencyjna.

Firma Nike zarobiła 185 milionów dolarów na sprzedaży tokenów NFT
https://twitter.com/simoleotweet/status/1561955388383436802

Dzięki tokenom NFT firma zarobiła już 185 milionów dolarów, a dla porównania Dolce & Gabbana, która zajmuje drugie miejsce zaledwie 26 milionów dolarów.

Firma Nike wygenerowała ponad 1,3 miliarda wolumenu, dzięki któremu zarobiła 93 miliony dolarów ze sprzedaży tokenów NFT i 92 miliony dolarów z tantiemów, dzięki prawom autorskim. Na szczycie kolekcji znajduje się seria CloneX, która posiada opłaty licencyjne generujące około 39 milionów dolarów przychodu.

Co ciekawe firmy te rozwijają się w kierunku branży blockchainowej mimo ogólnego spadku sprzedaży NFT w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Do załamania doszło ze względu na spadek kursów wielu kryptowalut i negatywnego sentymentu na dużych rynkach finansowych. Jest to wyraźny sygnał, że nie planują one opuszczać tej branży, a Nike w najbliższych latach planuje wejść również w metaverse.


 1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
 2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
 3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
 4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  samsung

  Samsung planuje uruchomienie giełdy kryptowalut w 2023 roku?

  fundacja ethereum

  Fundacja ethereum podała datę wdrożenia nowego algorytmu wydobycia