w

Binance zidentyfikowało dwóch hakerów, którzy ukradli 265 tys. dolarów z KyberSwap

Wystarczyło zaledwie 48 godzin aby odkryć tożsamość hakerów, którzy skradli ze zdecentralizowanej giełdy KyberSwap 265 tys. dolarów.

Binance zidentyfikowało hakerów KyberSwap

Zespół ds. bezpieczeństwa giełdy binance ustalił tożsamość podejrzanych o atak hakerski na KyberSwap. Są oni podejrzani o kradzież 265 tys. dolarów ze zdecentralizowanego protokołu, w ataku który miał miejsce na początku tego tygodnia.

CEO giełdy – Changpeng Zhao ujawnił wyniki śledztwa na twitterze oraz poinformował, że odpowiednie dane trafiły do organów ścigania a także do samych poszkodowanych – zespołu KyberSwap. Do naruszenia w protokole doszło 1 września. W frontendowym kodzie znaleziono lukę, która pozwoliła na dokonanie kradzieży sporej sumy środków.

Za pomocą GTM (google tag manager) hakerzy uruchomili złośliwe oprogramowanie, które pozwoliło na zatwierdzenie dostępu do portfeli na których znajdowały się środki. Program wycelowany był w portfele użytkowników, którzy posiadali w bardzo dużych ilościach ethery oraz kryptowalutę polygon.

Atak wykryto i zatrzymano po dwóch godzinach od uruchomienia, a hakerzy mają szansę na otrzymanie 15% ze skradzionej kwoty w ramach programu „bug bounty” jeśli zdecydują się oddać to co ukradli.

Dotknięci atakiem użytkownicy mogą spodziewać się pełnej rekompensaty swoich środków.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina walczy o utrzymanie się na poziomie 20 tys. dolarów – co czeka nas dalej?

vasil fork

Vasil fork w sieci cardano – 5 zmian które wprowadzi ta aktualizacja