w

Kurs bitcoina poniżej linii trendu wzrostowego – czy zdoła ponownie przebić poziom 44 tys. dolarów?

Po spadkach, które miały miejsce w ostatnich dniach kurs bitcoina oscyluje w okolicach 42,5 tys. dolara i walczy o ponowne przebicie linii trendu wzrostowego, poniżej której się aktualnie znajduje.

W ostatnich dniach kurs bitcoina zanotował korektę i spadł poniżej linii wsparcia wyznaczającej aktualny trend wzrostowy. Klasyczne rynki akcji, które skorelowane są z rynkiem kryptowalut, uwzględniają w swoich wycenach nadchodzące podwyżki stóp procentowych planowane przez amerykański FED oraz trwający nadal konflikt na Ukrainie.

Kapitał z czasem zaczyna powoli wracać na bardziej ryzykowne rynki, które tracą głównie w czasach największej niepewności, gdy inwestorzy chcą chronić swój kapitał. Umacnia się wtedy wartość dolara, a jego aktualny kurs wynosi 4,26 PLN. Ciągle drożejące złoto kosztuje aktualnie 1949 dolarów za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a jest to aktualnie 4,63 PLN. Dalsze osłabianie się złotówki tymczasowo wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. W tym tygodniu odbyło się posiedzenie rady polityki pieniężnej, na której zadecydowano o kolejnej podwyżce stopy referencyjnej i aktualnie wynosi ona już 4,5%. Kapitalizacja bitcoina to ok. 811 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 12 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość spadła 6,9%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 48 tys. dolarów (201 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 34 punktów, co oznacza, że na rynek powrócił strach, związany z ewentualnymi problemami z u trzymaniem trendu wzrostowego, co skutkowałoby kolejną falą sporych spadków. Crypto Fear & Greed Index on April 10, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Pozostałe kryptowaluty w ostatnim czasie ulegają podobnym ruchom cenowym jak bitcoin. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem kosztuje aktualnie 3245 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 390 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 8 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina walczy o trend wzrostowy, czy zamknie tydzień powyżej 44 tys. dolarów?

Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze? - Elon Musk kupuje udziały w spółce

Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze? – Elon Musk kupuje udziały w spółce