w

Kurs bitcoina walczy o trend wzrostowy, czy zamknie tydzień powyżej 44 tys. dolarów?

Ostatnie dni dla rynku kryptowalut są bardzo intensywne. Kurs bitcoina próbuje utrzymać się powyżej poziomu poziomu 44 tys. dolarów, który jest kluczowy w dalszej walce o utrzymanie trendu wzrostowego.

W ostatnich dniach kurs bitcoina zanotował korektę, ale utrzymał się powyżej linii wsparcia, wyznaczającej aktualny trend wzrostowy. Rynki finansowe wyceniły już aktualne podwyżki stóp procentowych przez amerykański FED oraz konflikt na Ukrainie, który nadal trwa. Mimo tych wydarzeń ze świata wiele aktywów, które uznawane są za bezpieczne, na razie wyhamowało swoje wzrosty.

Kapitał powoli wraca na bardziej ryzykowny rynek akcji i walut cyfrowych. W czasach niepewności umacniała się wartość dolara, a jego aktualny kurs wynosi 4,27 PLN. Drożejące wcześniej złoto kosztuje 1931 dolara za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a jest to aktualnie 4,64 PLN. Dalsze osłabianie się złotówki tymczasowo wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. W tym tygodniu odbyło się posiedzenie rady polityki pieniężnej, na której zadecydowano o kolejnej podwyżce stopy referencyjnej i aktualnie wynosi ona już 4,5%. Kapitalizacja bitcoina to ok. 828 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 20 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość spadła 4,3%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 48 tys. dolarów (201 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 37 punktów, co oznacza, że na rynek powrócił strach, związany z ewentualnymi problemami z u trzymaniem trendu wzrostowego, co skutkowałoby kolejną falą sporych spadków. Wiele osób spodziewa się, że utrzymujący się kurs bitcoina powyżej 44 tys. dolarów jest to pierwszy krok na drodze, do ustanowienia przez bitcoina nowego ATH (ang. all time high) jeszcze w tym roku.

Crypto Fear & Greed Index on April 8, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów w ostatnim czasie odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również ulegał sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 3267 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 391 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 15 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

usdn

Algorytmiczny stablecoin USDN traci powiązanie z dolarem?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina poniżej linii trendu wzrostowego – czy zdoła ponownie przebić poziom 44 tys. dolarów?